Purjus juhi roolitud auto rullus põllule

Purjus juhi roolitud auto rullus põllule

PLEKIHUNNIK: Põllule lennanud Volvo tuleb maha kanda.

Upa–Leisi tee 16. kilomeetril sõitis eile varahommikul teelt välja ja paiskus üle katuse sõiduauto Volvo, mille juht oli joobes. Üks kaasreisijaist paiskus autost välja ja vajas haiglaravi.

“Juhtunud liiklusõnnetus on kui õpikunäide sellest, kuidas ei tohi: juht joobes, lubamatult suur kiirus, kinnitamata turvavöö ja tehniliselt mittekorras auto,” ütles Lääne politseiprefektuuri kommunikatsioonibüroo vanemkomissar Kaja Kukk.

Politsei teatel ei vastanud Volvo rehvid tehnilistele nõuetele: taga olid all naastrehvid, esimesed rehvid liialt kulunud.
Autot juhtinud 37-aastasel mehel tuvastas politsei alkoholijoobe.
Kas juhi suhtes algatatakse kriminaalmenetlus, sõltub Kaja Kuke sõnul ekspertiisi tulemustest. “Sõidukijuhilt võeti vereproov ja tulemused laekuvad loodetavasti nädala jooksul,” sõnas ta.

Politsei sai häirekeskuse vahendusel teate Leisi vallas Upa–Leisi tee 16. kilomeetril juhtunud liiklusõnnetusest eile hommikul kell 4.55.
Kaja Kukk vahendas, et esialgse hinnangu kohaselt oli Kuressaare suunas suurel kiirusel sõitnud Volvol pärast lauget kurvi purunenud vasak tagarehv. Sõiduk kaotas juhitavuse ja sõitis vasakule teelt välja viljapõllule ning rullus mitu korda üle katuse.

Autos viibis õnnetuse ajal neli inimest. Autost paiskus välja turvavööga kinnitamata kõrvalistuja, 24-aastane naine. Teistel olid turvavööd kinnitatud.
Kuressaare haiglasse viidi juht ja autost välja lennanud naine. Tema jäeti ka ravile. Vigastusteta pääsesid taga istunud noormees ja neiu.

Print Friendly, PDF & Email