Murduvad puud tekitavad Uue tänava elanikus trotsi

Murduvad puud tekitavad Uue tänava elanikus trotsi

OHTLIK VÕI MITTE? Kuressaares Uuele tänavale kukkunud puuoks sulges eile mõneks ajaks liikluse.

Tormituultes murdnud ning eile mõneks ajaks Kuressaares Uuel tänaval liikluse sulgenud puuoks tekitas kohalikes elanikes küsimuse, miks linn ei kärbi puid. Uuel tänaval olevat mahalangevad puud või suured oksad nende sõnul juba iga-aastane asi.

“Kaua me peame kannatama sellist asja,” laiutas murdunud puu kõrval käsi anonüümseks jääda soovinud Uue tänava elanik. “Naabril on juba katus mõlkis, kas me peame ootama, kuni puud majadesse kukuvad,” küsis ta.
Puude suurem murdumine oli alguse saanud sellest, kui kümme aastat tagasi teostati Uuel tänaval remonttöid ja sellega seoses raiuti läbi kõik puujuured.

Tema arvates peaks puid kärpima linnavalitsus, inimesed ise seda teha ei tohi ja kust peakski tema arvates võtma kodanik selle raha, kuna see pidavat ikka päris kallis töö olema. Linnavalitsuse poole on ta murega varemgi pöördunud, kuid see olevat ainult tüli toonud.
“Endise linnaaednikuga läksime nii vastamisi, et ta ei sõitnud enam rattaga Uuelt tänavalt läbi ka,” märkis naisterahvas.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov nentis, et linnamajanduse ettevõte reageeris õnnetusele kohe ning alustas tänava koristamist pärast päästjate töö lõppu. Koov selgitas, et puude kärpimine on krundiomaniku kohus, kuid seda saab teha, lähtudes vastavast kehtestatud korrast, mille alusel annab linnavalitsus loa. Avalikus ruumis on puude kärpimine linna kohus.
Koov märkis, et kõnesolev puu oli tema andmeil täies elujõus lehtedes puu. “Kuidagi ei ole põhjendatud elujõus puu ja puuokste langetamine lihtsalt seetõttu, et see annab lehti,” arvas Koov.

Raieloa taotlemise vajalikkust toonitas ka heakorra järelvalve spetsialist Heino Vipp, kes tõdes, et puid ilma loata omavoliliselt maha võtta ei tohi.
“See, et linn ei luba puid maha võtta, on õige! Igal asjal on oma kord,” märkis Vipp, viidates linna kodulehel ülevalolevatele määrustele ning lisades, et sealt leiab ka raieloa taotlemise blanketi.


Puud murdusid tormis

Eilne tormituul sundis päästjaid Saaremaal tegema vähemalt viis väljasõitu murdunud puude teelt koristamiseks. Abi vajati Kuressaares Jaama ja Koidu tänava rsitmikul, Uuel, Väike-Põllu tänaval ja Pihtla teel, kus puud või suured oksad olid teele kukkunud, ning Kaarma vallas Kasti külas, kus puu oli ohtlikult kaldu ja teele kukkumas.

Print Friendly, PDF & Email