Ruhnu–Saaremaa laevaliini kõnelused jooksid liiva (2)

Eile lõppesid tulemusteta Saare maavalitsuse ja OÜ Ruhnu Reisid läbirääkimised laevaliikluse avamiseks Roomassaare ja Ringsu sadama vahel.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeerimisosakonna juhataja Mika Männik ütles, et maavalitsus oli valmis doteerima käesoleval aastal vaid kuut reisi Saaremaa ja Ruhnu vahel ja peamiselt olnuksid need reisid mõeldud kaubaveoks.

“OÜ Ruhnu Reisid esindaja oli aga seisukohal, et kuuest reisist on vähe ja seetõttu pole ka mõtet läbirääkimisi jätkata,” lisas Männik. “Kuna Ruhnu Reiside prahitud laev Arabella mahutab vaid 12 reisijat, on nende küsitud 38 000 krooni suurune dotatsioon ilmselgelt liiga suur.”

Samas märkis Männik, et koostöös Ruhnu vallavalitsusega on maavalitsus tulevikus valmis Ruhnu Reisidelt üksikuid laevareise tellima ja seda juhul, kui selleks tekib pakiline vajadus. “Näiteks tegi Arabella enne jaanipäeva sõidu Saaremaa ja Ruhnu vahet ning tookord oli laev kaupa täis,” rääkis Männik.

Praegu on Saaremaalt võimalik Ruhnu pääseda vaid lennukiga. Lennukiga veetakse ka kaupa. Graafikujärgsed lennureisid toimuvad esmaspäeviti, teisipäeviti, neljapäeviti ja reedeti. OÜ Ruhnu Reisid esindaja Kaarel Lauguga Oma Saarel eile pärastlõunal ühendust saada ei õnnestunud.

17. juunil allkirjastasid Saare maavanem Toomas Kasemaa ja AS-i Kihnu Veeteed juhatuse esimees Toivo Kuldmäe lepingu Ruhnu ja Munalaiu vahelise laevaliini teenindamiseks perioodil 1. juuni 2009 – 30. oktoober 2009. Nimetatud ajavahemikul on kavas korraldada viis reisi.

Print Friendly, PDF & Email