Esimesed päevad avasid saarlaste medaliarve (lisatud helifail) (2)

Esimesed päevad avasid saarlaste medaliarve (lisatud helifail)

HEA TÖÖ: Tõnis Juulik näitas hea esinemisega 10 000 meetri jooksus, et meeskondlik medal poolmaratonis pole utoopia.

Kuus medalit esimese pooleteise päevaga on tulemus, mida eriti oodata ei osatud. Saarlaste delegatsiooni juhi Mati Mäetalu hinnangul loob see positiivse fooni ning annab ka teistele sportlastele indu juurde.

Ahvenamaal, kus mängud täies hoos, on ka saarlastel põhjust rõõmustada. Medaliarve aina kasvab. Eilse pärastlõunase seisuga oldi kuue medaliga seitsmendal kohal.

Laskjad võitsid vaid punktiga

Mõlemal päeval on medali võtnud laskjad. Lembit Mitt ja Karl Erik Vidar Fagerström on hõbeda saanud nii 25 meetri revolvri- kui ka standardpüstolivõistluses. Pühapäeval tõid just nemad laskjate medalid tulest välja. Saarlased olid päeva jooksul jäänud neljandaks kolmel erineval alal, kui viimases võistluses hõbe võeti. “Meil oli aega enne viimast võistlust eelmistest järeldusi teha,” muigas Mitt.

Nimelt pidid nad partneriga oma võistlust ootama, kuni teised saarlased lasid järjekordseid neljandaid kohti. Kripeldama jäi Mitil vaid see, et esimeses voorus ei suutnud nad kumbki märki tabada. Kokkuvõttes kaotati kuld 16 punktiga, mis esimese vooru tabamuste korral oleks võinud olla olemata. Seda magusam oli aga hõbe eilses standardpüstolivõistluses, kui medal teeniti vaid ühepunktise eduga Menorca ees.

Paas tegi uuel alal hea võistluse

Oma medali tõi ära ka Genro Paas, kes võttis pühapäeval pronksi vasaraheites. Paas, kelle tulemuseks mõõdeti 53.77, jäi võistlusega rahule ning lisas, et tulevikus saab vasaraheide talle kuulitõukest kindlasti olulisemaks, kuna vigastus ei luba korralikult kuuli tõugata. Eile õhtul püüdis Paas medalit ka kuulitõukes.

Kuula intervjuud Genro Paasiga!

Kergejõustikus olid 10 000 m jooksus rajal veel Tiit Juulik ja Ando Õitspuu. Mõlemad mehed tegid hea jooksu. Juulik oli 6. ja Õitspuu 8. Jooksu võitis kohalik staar Janne Holmen. Võitja ja ülejäänud seltskonna tasemevahe väljendus selgelt selles, et Holmen võitis hõbedameest pea kahe ringiga. Kõrgushüppes lõpetas Madis Kallas 6. kohal ja naiste kaugushüppe kvalifikatsioonist sai Kaili Adamson viiemeetrise hüppega edasi finaali seitsmendana, Kadri Pulk pidi leppima 14. kohaga.

Purjetajad heitlevad tuultega

Kaks päeva võistlussõite sõitnud purjetajate võistlus on kujunemas huvitavaks, kuna merel valitsevad väga muutlikud tuuled. Laser Radial klassis on kõige paremini suutnud neljas sõidus vastu pidada Kaarel Kruusmägi, kes on nelja sõidu kokkuvõttes liider. Liina Kolk jätkab üheksandana.

Võrkpallurid tuntud headuses

Võrkpallis on tiitlikaitsjatest meeste- ja naistekoondised alustanud turniiri võidukalt. Naised on võitnud nii Rhodose kui Guernsey 3 : 0 ning mehed sama tulemusega Gibraltari. Kui naiste kohta on võistlejad ise öelnud, et tegu on kõigi aegade parima Saaremaa naiskonnaga mängudel, siis tugevalt noorenenud meeskonnalt oodatakse palju.

Jalgpallurid kaotasid 0 : 20

Oma vastastele on kahes mängus alla jäänud nii nais- kui ka meesjalgpallurid.

Naised kaotasid 1 : 6 Gröönimaale, kusjuures ühe saarlaste värava autor oli väravavaht Anneli Õige, kes lõi palli oma värava alt vastaste väravasse. Korraldajasaarele tuli alla vanduda koguni 0 : 20. Nii suur skoor kõlbab kahjuks pigem korvpalli kui jalgpalli.

Mehed kaotasid 0 : 1 Jerseyle ja 1 : 5 Wighti saarele.

Korvpallurid jälle kimpus

Nii nagu alati sai Saaremaa korvpallurite komistuskiviks ka seekord Rhodos. Kreeklaste käest tuli vastu võtta 70 : 77 kaotus. See tähendab, et pronksikohtumisest kaugemale saarlastel enam lootust jõuda ei ole. Lisaks tuleb selleks alistada täna saarlastega mängiv korraldajasaare meeskond.
Tennises alustasid naised võistkondliku võistlusega. Kersten Vanem ja Kristiin Mets alistasid küll Kaimani 2 : 0, kuid pidid ise sama tulemusega alla vanduma Menorcale.

Naiste üksikmängus alustasid võistlemist Aivi Auga ja Kersten Vanem, kes mõlemad olid ka võidukad.

Eile alustasid oma võistlemist ka Saaremaa ujujad. Mart Mandel oli 50 m seliliujumises 10. ja Priit Aavik samal distantsil 12.
Enne lehe trükkiminekut ei olnud lõppenud veel lauatennise võistlus. Enne viimast kohtumist olid saarlased saanud kolm võitu ja kaks kaotust.