Tenniseturniir Saaremaa Kadakas kipub traditsiooniks kujunema

Tenniseturniir Saaremaa Kadakas kipub traditsiooniks kujunema

SAAREMAA KADAKAS 2009: Üksikmängude lohutusturniiri võitja Sirje Lember (vasakul) koos paarilise Krista Tammeaidiga valmistumas paarismängu otsustavaks rünnakuks.

11.–13. juunini toimus Kuressaare linna tenniseväljakutel naiste-harrastusmängijate (vanuses 35+) tenniseturniir. Sõpruskohtumisele oli kutsutud tenniseharrastajaid Tallinnast, Tartust, Pärnust ja Soomest.

Turniiri korraldasid aktiivsed saare naised. Selle eesmärgiks oli elavdada nii Saaremaa tenniseelu kui ka avardada nende mängijate silmaringi, kes teistel turniiridel osaleda ei saa.

Saaremaal on selliste turniiride korraldamiseks suurepärased võimalused, kuna meil on lisaks muudele tenniseväljakutele viis head savi-liivaväljakut. See annab võimaluse sarnaselt golfiturismile arendada saarel ka tenniseturismi, elavdades sellise üritusega ka turismihooaja algust. Soovisime pakkuda oma külalismängijatele lisaks sportlikule nädalalõpule ka toredat puhkust. “Sõna “Saaremaa” tõmbab juba iseenesest,” kinnitas üks meie kutsutud külalistest.

Turniiril osales üksikmängus 15 naist ja paarismängus 13 paari. Seekord jäid turniirile tulemata tennisistid Pärnust ja Soomest. Samuti langesid viimasel hetkel mitmesuguste tervisehädadega rivist välja meie oma saare tublimad mängijad.

Sellest kõigest hoolimata pakkus turniir kõike – mõnusat seltskonda, põnevaid mänge, ilusat tehnikat ja head vaatemängu. Isegi turniiri 2. ja 3. päeval sadanud vihm ei suutnud turniiri kulgu takistada, vaid mängud jätkusid tennisehallis.

Sellel turniiril olid võidukad Tartu naised, kes olid võistlusteks valmistunud täie tõsidusega. Ei saa märkimata jätta, et Tartu naistest tulid Milvi Visnapuu eestvedamisel kohale kõik, kes olid lubanud tulla.

Üksikmängude esikolmik kujunes järgmiseks: 1. Reeli Torn-Leesik; 2. Eva Peedimaa; 3. Kairi Puur.

Õnneks on esikoha võitnud tartlanna sündinud Saaremaal, seega oli ka saarlastel selles võidus pisike osa.

Paarismängudeski võidutsesid Tartu naised. Finaalist tulid võitjana välja Katrin Aasmäe – Eva Peedimaa, teine koht läks paarile Reeli Torn-Leesik – Piret Ploom. Saarlaste au suutsid sellel turniiril päästa end kolmandale kohale mänginud Maie Ader – Sille Rantanen.

Turniiri kordamineku ees soovime tänada kõiki osalejaid, aga samuti meie sõpru-abilisi ning korraldajaid.

Plaan on muuta tenniseturniir Saaremaa Kadakas traditsiooniliseks.
Tänavu osalenud külalismängijad olid turniiri suhtes väga positiivselt meelestatud ja lubasid osaleda ka järgmisel korral. Läbirääkimised järgmise aasta turniiri suhtes juba käivad, ka osalejatega Helsingi ja Hyvinkää tenniseklubidest. Nii et võime julgelt öelda: “Meite turniiril on rahvusvahelist öngu…”

Sille Rantanen

Print Friendly, PDF & Email