KG avab kolm kümnendat klassi

KG avab kolm kümnendat klassi

ÜHEKSANDIKE LÕPETAMINE: Paljud KG-s üheksanda klassi lõpetanud jätkavad sama kooli gümnaasiumiosas.
Kuressaare Gümnaasium

Õpilaste arv KG gümnaasiumiosas väheneb kolme klassi võrra. Sel kevadel lõpetas kuus klassikomplekti, sügisel avatakse vaid kolm.

Kuressaare gümnaasiumi õppealajuhataja Maidu Variku sõnul ei too see koolis kaasa suuri muudatusi, kuna kolme paralleeliga gümnaasiumiklasse on neil varemgi olnud.

Seoses tundide vähenemisega väheneb ka mõne õpetaja koormus. Varem ülekoormusega tööd teinud õpetajad saavad Variku sõnul normaalkoormusele ja osa töötab alakoormusega.

Ükski KG õpetaja töölt lahkuma Variku sõnul ei pea, küll aga ei võeta enam tööle varem asendajatena väljastpoolt kooli tunde andmas käinud õpetajaid.
Kuressaare gümnaasiumisse esitas sisseastumisavalduse 137 õpilast, kellest võeti vastu 110. Õpilastel on veel võimalik koolide vahel valida, siis liiguvad nimekirjast väljajäänud ettepoole.

Leisi ja Orissaare gümnaasium jätkavad ka tuleval õppeaastal ühe kümnenda klassiga. Orissaare gümnaasiumi direktor Peeter Hansberg ütles, et esialgne klassi täitumus on olnud rahuldav ja ilmselt lisandub hetkeseisuga 21-le nimekirjas olijale õpilasi veel. KG-s klasside vähenemine võib Hansbergi sõnul mõned õpilased ka Orissaarde tuua, kuid ta ei jää siiski lootma linnast tulevatele lastele. Need, kes tahavad tulla, tulevad ikka, ja neid, kes häda pärast tulevad, pole ka väga vaja, lausus Hansberg.

Saaremaa ühisgümnaasium jätkab samuti vanaviisi. Direktor Viljar Aro sõnul on nüüd tagasi laulva revolutsiooni laste eelne aeg, kus mõlemal gümnaasiumil on kolm paralleelklassi ning lähiajal võib klassikomplektide arv veelgi väheneda. Aro sõnul võib sellisel juhul klass kaduda just SÜG-st, kuna maja on lihtsalt väiksem, aga kõik on muidugi kokkulepete küsimus.

Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi direktor Ly Kallas ootab sel aastal kahte kümnendat klassi, viimastel aastatel oli neid kolm.

Print Friendly, PDF & Email