Kodusel regatil võideti hulgeliselt medaleid

SAARLASED MEREL: Optimistil sõitvad Kristo Õunap (154) ja Hardo Niit jagasid kodusel regatil vastavalt hõbeda ja pronksi.

Reedest pühapäevani kestnud Olümpiapurjetamise Eesti karika esimesel etapil Roomassaares said Saaremaa merispordi seltsi (SMS) esindajad kümme medalit, milledest üks oli kuldne.

“Oli tore võistlus,“ ütles SMS-i treener Kristiina Klaos, tõdedes, et siiski oleks võinud veelgi paremini minna. Oma osa saarlaste medalite värvis mängis ka pühapäeval tormihoiatuse tõttu ära jäetud viimane sõit, kus saarlastele oleks võinud tulla ka teine kuld – Optimist-klassis.

Nimelt olid enne viimast päeva selles klassis võrdsed punktid Kristo Õunapil (SMS) ja Taavi-Valter Taveteril Pärnust. Pühapäevases esimeses sõidus suutis Taveter võita, Õunap jäi aga kolmandaks. Kuna viimane sõit jäi ära, tuli Eesti Optimist-klassi viimaste aastate valitsejale Õunapile seekord kokkuvõttes hõbemedal.

Kolmanda koha sai samuti SMS-i esindaja Hardo Niit. Treener Klaos nentis, et viimasest sõidust oli kahju, kuid tormihoiatust tuleb kuulda võtta. Samas tõdes ta, et Taveteri võit Õunapi üle ei olnud mäekõrgune ning järgmisel võistlusel võib seis kujuneda ka vastupidiseks. Paraku hakkab Õunap Optimist-klassist ka välja kasvama ning juba lähitulevikus kavatseb noormees proovida Zoom8 klassi alust.

Tüdrukute arvestuses sõitis end kolmandaks Marie Mets (SMS).

Euroopa pronks võttis oma

Ainsana õnnestus koduvetel kuld võita Euroopa pronksmedali omanikul Aksel Artusel Zoom8 klassis, kes seekord edestas tõesti mäekõrguselt klubikaaslast Rene Riimi. Kolmas oli selles klassis Kätlin Tammiste (ROPK).

Laser 4,7 klassis pidid saar-lased alla vanduma hiljuti Zoom8-l Euroopa meistriks tulnud Anna Pohlakule (TJK), teine oli Siim Ots (SMS) ja kolmas Rimo Timm (SMS).

Ainsas kahelises klassis – 420-l võistlesid vaid SMS-i esindajad. Riho Eichfuss ja Steven Šubin edestasid Laura Kasvelti ja Milvi-Marle Priid.
Oma esimese Eesti karikasarja võistluse klassis Laser Standard tegi eelmisel hooajal 470 peal sõitnud Kaarel Kruusmägi. Paar aastat tagasi Eestis Standardist väiksema purjepinnaga Laser Radialil valitsenud Kruusmägi Standardil siiski esikolmikusse ei jõudnud ning pidi leppima neljanda kohaga.

Hõbeda sai Kruusmägi juunioride arvestuses Karl-Martin Rammo (ROPK) järel. Kruusmägi ise jäi võistlusega rahule ning tunnistas, et suurema purjega aluse edukaks ohjamiseks napib tal praegu veel jõudu. Heade tulemuste saavutamiseks tuleb veel paar aastat vaeva näha.
Järgmise võistlusena stardib Kruusmägi Saarte mängudel, kus sõidab siiski Laser Radialiga.

Olümpiapurjetamise Eesti karika teine etapp on 24.–26. juulil Pirital toimuvad Viimsi meistrivõistlused ja kolmas Tallinna jahtklubi karikavõistlused Lohusalus 14.–16. augustil. Eelviimane etapp sõidetakse 11.–13. septembril Pärnu Sügisregatil ning viimane 25.–27. septembril Tallinna Nädala regatil.