Staažikas laevainspektor Hugo-Bernhard Ink läks pensionile (5)

Staažikas laevainspektor Hugo-Bernhard Ink läks pensionile

AUSTUSAVALDUS: Veeteede ameti meresõiduohutuse teenistuse juhataja asetäitja Jaanus Matso (paremal) tänab elutöö eest eile viimast päeva ametis olnud ja pensionile siirduvat Saaremaa piirkonna väikelaevade inspektorit Hugo-Bernhard Inki.

Eile tänasid kolleegid kauaaegset Saaremaa piirkonna väikelaevainspektorit Hugo-Bernhard Inki kohusetundliku pikaajalise töö eest merenduse valdkonnas ja andsid pensionile siirduvale grand old man´ile üle tänukirja ja meene.

“Hugo Ink on mees omal kohal. Väga tubli töömees,” iseloomustas sügisel 75-aastaseks saavat vormikandjat veeteede ameti meresõiduohutuse teenistuse juhataja asetäitja Jaanus Matso.

Vabanevale ametikohale esialgu uut ametnikku tööle ei võeta. Veeteede ameti juhtkond pakkus välja lahenduse, et saarlastest väikelaevaomanikega hakkab tegelema ametnik Tallinnast.
“Kaks-kolm päeva nädalas on inspektor Saaremaal kohal. Hiljem vaatame, kuidas asja lahendame,” lausus Matso.

Hugo-Bernhard Ink ulatas merele sõrme 58 aastat tagasi. 1951. aastast sai saarlasest Tallinna merekooli kursant. Eile ameti maha pannud Ink oli tollal sisseastumiseksamitele sõitnud neljast Saaremaa poisist ainus, kes sooritas eksamid edukalt ja võeti kooli vastu.

1956. aastal suunati merekoolist diplomi saanud noormees Kaspiale. Saarlase hing ihkas aga tagasi koduvetele ja oma elutöö on Hugo Ink teinudki Saaremaal. Kodusaarel on ta töötanud mitmes ametis nii Saare Kaluris kui ka kalakaitseinspektsioonis ja viimased 16,5 aastat veeteede ametis.

“Ma olen eluaeg seda rõhutanud, et meri ei salli naljategijaid. Merd tuleb austada. Olen ise püüdnud oma põhimõtteid järgida. Täna on mul hea rahulik tunne. Mõni küsib, kas on kahju lahkuda. Ei ole kahju, sest selle otsuse tegin mina. Keegi pole öelnud, et su aeg on läbi, mine ära,” toonitas vana merekaru.

Merega lubas Hugo Ink sõbraks edasi jääda. “Mere ääres hakkan ikka käima. Kuressaare jahisadamas saab selle kapteni Oskar Jõgiga juttu vesta ja selliseid toredaid mereäärseid kohti on siin palju,” rääkis Hugo-Bernhard Ink.

Print Friendly, PDF & Email