Lootuse festival on ka saarlaste seas menukas

Eile, täna ja homme pealinnas Saku suurhallis toimuvale Lootuse festivalile suundub Saaremaalt iga päev mitu bussitäit inimesi, et saada lootust Jeesusest Kristusest maailmakuulsa evangelisti Franklin Grahami vahendusel.

Kuressaare Siioni koguduse pastor Margus Mäemets ütles Lootuse festivalist rääkides, et see on väga erakordne sündmus. Üle Eesti minnakse sinna teadaolevalt rohkem kui 300 bussiga.

Kuressaarest suundus festivalile Siioni koguduse kaudu eile kaks suurt bussi, mis olid täis, ning täna lisaks kahele suurele veel üks väiksem buss. Mäemetsa sõnul on nad aidanud ka väiksematel kogudustel üritusele jõuda. Lisaks sõidab täna Tallinna kaks bussitäit huvilisi ka luteri kiriku eestvedamisel, ja paljud kasutavad ju festivalile sõitmiseks isiklikku autot.

Mäemets rääkis, et festivalile eelnes neljapäeval suur teenistus ainult koguduste rahvale, mis tõi kohale hulga inimesi, laulis 500-inimeseline koor suure sümfooniaorkestri saatel. “Midagi sellist ei ole kirikud taasiseseisvuse aja jooksul varem korraldanud,” ütles ta ürituse suurtele mõõtmetele viidates. Kolme päeva peale oli tema andmeil ette broneeritud 18 000 kohta ning suurhalli juurde olevat püstitatud telgid, kuhu mahub veel 3000 inimest toimuvat ülekandes vaatama.

Festivalil astuvad üles paljud muusikud ning oodatud jutluse peab iga päev evangelist Franklin Graham, kelle isa 1984. aastal Oleviste kirikus teenistuse pidas ja on olnud mitme USA presidendi nõuandja.

“Küsimus on kokkuvõttes ikkagi Jumalas ja Jeesuses Kristuses, keda ta kuulutab,” ütles Mäemets. “See ongi tema missioon – käia ja pakkuda lootust Jeesuses Kristuses. See on kirikute mõte olnud aastate jooksul.” Eriti on seda lootust tema hinnangul vaja praeguses keerukas majanduslikus ja poliitilises olukorras.
Üritused on iga päev avatud kõigile ning tasuta.

Print Friendly, PDF & Email