Päästjad harjutasid metsa kustutamist

Päästjad harjutasid metsa kustutamist

KÄRUGA VOOLIKUD METSA: Sellisel viisil voolikute metsa viimist katsetasid päästjad esmakordselt.
Peeter Kukk

Eile treenisid Saaremaa päästjad Leisi vallas Anglas metsatulekahju kustutamist. Õppusel katsetati uut varustust ja harjutati põlenguala piiramist.

“Enne suve algust saime ikka korra metsatulekahju kustutamist veel harjutada,” ütles õppuse juht, Saaremaa operatiivkorrapidaja Mihkel Kombe, märkides, et jäi õppusega igati rahule. “Oluline on ka kiirus, millega veeliin paika saab,” lisas Kombe.

Legendi järgi põles mets. Kohale jõudnud päästjad pidid kindlaks tegema, mis suunas tuli levib, ja panema paika kilomeetri pikkuse veeliini, et vältida tule levimist lähedal asuvale turbarabale.

Samuti harjutati kaugema maa tagant vee hankimist ja kustutusvee voolikutega põlemisalale toimetamist otse looduslikust veekogust. Voolikuliinide mahapanemisel kasutatakse kaks aastat tagasi saadud maastikukulgurit. Talvel valmis Kuressaare päästekomando uus voolikukäru, kus peal on suure läbimõõduga tulekustutusvoolikud ning pump kustutusvee pumpamiseks.

Eilse harjutuse käigus prooviti uus varustus loodustingimustes järele. Käruga voolikute vedamist päästjad varem katsetanud ei olnud ning Kombe sõnul läks ka see üle ootuste hästi.

Õppusel osalesid päästjad Leisi, Kuressaare ja Orissaare päästekomandost ning vabatahtlikud Tagavere komandost.

Print Friendly, PDF & Email