Torgu koolimaja ärkab uuesti ellu

Kaks ettevõtlikku naist avavad sel suvel tühjalt seisva Torgu koolihoone ruumides puhkemaja, kuhu oodatakse sööma, ööbima ja aega veetma nii turiste kui ka kohalikke inimesi.

Paar aastat tagasi Torgu valda elama asunud Mari Kübarsepp ja Marje Kivirand moodustasid tänavu veebruaris MTÜ Torgu Puhkemaja. Naised otsustasid tühjana seisva Torgu koolimaja kasutusele võtta ning anda nii turistidele kui ka vallaelanikele võimaluse seal käia ja tegutseda.

Torgu vallavolikogu esimees Mihkel Undrest ütles Oma Saarele, et koolimaja kasutusele võtmine on igati tervitatav ning just seetõttu andis vald hoone MTÜ-le Torgu Puhkemaja viieks aastaks rendile.
Mari Kübarsepa sõnul on koolimajas olemas korralik köök ja sestap alustatigi ettevalmistusi söökla-tüüpi toitlustuskoha avamiseks, kus kohalikud inimesed ja turistid saaksid veidi odavama hinnaga sööki.

“Samuti on plaanis pakkuda neile, kes tahavad kodus pidu või talguid korraldada, võimalust toitu tellida suuremas koguses. Meie sööklas tehakse soovitud road valmis ja toimetatakse kohale,” selgitas Kübarsepp.

Vajatakse kokka

Marje Kiviranna sõnul otsitakse hetkel kokka, kes hakkaks Torgu puhkemaja köögis tegutsema. “Loodame söökla juuni keskel avada,” lisas Kivirand. Naiste kinnitusel tahab toitlustuskoht väärtustada ja abistada eelkõige kohalikke põllumehi ja rannakalureid. “Soovime pakkuda kohalikku toitu ja kasutada söögitegemisel kohalikku toorainet ning seda kõike soodsa hinnaga,” lausus Marje Kivirand.

Kaks hakkajat naist on oma jõududega teinud koolimajas remonti, et muuta klassiruumid tubadeks, kus soovijad saaksid ööbida. Remondiga loodetakse valmis saada hiljemalt järgmisel nädalal. Värvida on jäänud klassiruumide põrandad, pärast seda saab hakata ruume sisustama.
Sellega seoses on Torgu tegusatel naistel ka üks mure.

“Meil ei ole nii palju voodeid, kui vaja. Oleme pöördunud kaitseliidu, piirivalve ja ka teiste poole, kuid voodeid on endiselt puudu,” tunnistas Mari Kübarsepp. “Kui kellelgi seisab kodus mõni üleliigne voodi, siis MTÜ Torgu Puhkemaja on sellise annetuse eest väga tänulik.” Torgu puhkemajaga saab ühendust e-posti aadressil mari.kybarsepp@hotmail.com .

Lihtsalt sisustatud

Naised loodavad, et avatav puhkemaja meelitab Torgu valda lastelaagreid ja ka tavaturiste, kes otsivad odavamaid majutusvõimalusi. “Kuna klassiruumid on suured, siis voodeid tuleb ühte tuppa palju,” selgitas Marje Kivirand. “Sisustus on äärmiselt lihtne, ent puhas ja mugav. Meie eesmärgiks ei ole müüa majutuse puhul interjööri, ilu saab näha õues Sõrve loodust nautides,” kinnitasid naised.

Esimene kokkulepe lastelaagri korraldamiseks on puhkemaja pidajatel sõlmitud juulikuuks, siis tulevad Torku spordilaagrisse Pärnu noored.
Vallavolikogu esimees Mihkel Undrest hindab Mari Kübarsepa ja Marje Kiviranna initsiatiivi. “Tore, kui koolimaja saab kasutada lastelaagrite korraldamiseks ning pakkuda taskukohase hinnaga ööbimis- ja söömisvõimalusi,” lausus Undrest.

Spordisaal kohalikele avatud

Turismihooaja välisel ajal tahab Torgu puhkemaja pakkuda rohkem võimalusi kohalikele inimestele ning korraldada üritusi ja mitmesuguseid huviringe. “Näiteks augusti lõpus on meil plaanis läbi viia üks suur kalapidu,” rääkis Kübarsepp.

Torgu inimestele on uuesti avatud ka kooli spordisaal. “Kohalikud poisid olid huvitatud võrkpallist ning nad on juba mõned korrad mängimas käinud,” tõi Mari Kübarsepp näite.

Print Friendly, PDF & Email