Ruhnu laevakonkurss põrus läbi

Eile sõlmis Saare maavalitsus kaheks aastaks lepingu Luftverkehr Friesland Brunzema und Partner KG-ga Ruhnu lennuliinide teenindamiseks suveperioodil, samas lükati tagasi OÜ Kihnumadal tehtud pakkumus laevaliinile.

Maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männik ütles Oma Saarele, et Kihnumadala pakkumine ületas hanke rahalisi võimalusi, seega ei saanud seda kõrge hinna tõttu vastu võtta.

Männiku sõnul on ruhnlaste põhilise liikumisvajaduse rahuldamine lennukiga tagatud. Sõidugraafiku kohaselt toimub Ruhnu igal nädalal kaheksa edasi-tagasi lennureisi, ent tipphooajal (12. juuni – 13. august) on võimalik teha esmaspäeviti ja reedeti ka lisalende, kui põhigraafiku lennud on välja müüdud, teatas maavalitsus.

Lennuk lendab esmaspäeviti, teisipäeviti, neljapäeviti ja reedeti. Täpsema lennugraafiku, piletihinnad ja muu asjassepuutuva info leiab edaspidi Saare maavalitsuse kodulehelt ja Ruhnu valla kodulehelt.

Maavanem Toomas Kasemaa sõnul on Ruhnu laevaliini osas alustatud läbirääkimisi erinevate laevafirmadega, kes on lubanud oma pakkumise teha järgmiseks nädalaks. “Kuna laeva puhul jääb riigihanke maksumus alla 40 000-eurose piirmäära, siis on võimalik uus hange läbi viia lihtsustatud korras. Meil on turg nii-öelda läbi kombatud ja orienteeruv hinnatase teada,” lisas Männik.

Ettevõtete nimesid Kasemaa öelda ei soovinud. “Nimede ja lepinguni jõuame siis, kui on leitud sobiv vedaja ja vastuvõetav hind, seni toimuvad üksikud tellimusreisid,” ütles Kasemaa. Järgmine reis toimub täna – Munalaiust Ruhnu ja tagasi.

Mika Männik selgitas, et reisi tellib Ruhnu vallavalitsus ja selles osas, mis jääb piletitulust ja kaubaveotulust puudu, katab kulud maavalitsus riigieelarvelistest vahenditest.

Anu Vares, Ain Lember

Print Friendly, PDF & Email