Merepäevad tänavu Admiral Cowanita

Eesti merevägi vastas eitavalt Kuressaare linnapea Urve Tiiduse kutsele osaleda miinijahtijaga Admiral Cowan Kuressaare merepäevadel. Nimetatud laev kannab ka Kuressaare vappi.

Sel aastal teatas Eesti mereväe ülem mereväekapten Igor Schvede, et eelarveliste vahendite vähenemise tõttu ei osutu kahjuks võimalikuks Admiral Cowani osalemine Kuressaare suvisel suursündmusel.

Kuressaare merepäevade üks suuremaid tõmbenumbreid on alati olnud ühe mereväe aluse viibimine ürituse ajal Roomassaare sadamas, kus inimesed saavad laevaga tutvuda ning laeva meeskonnaliikmetel on täita tseremoniaalne roll.

Varem on selleks laevaks olnud samuti Kuressaare vappi kandnud miinijahtija Sulev. Eelmisel aastal linna vapi saanud miinijahtija Admiral Cowan ei saanud merepäevadele tulla ka mullu, kuna osaleti NATO missioonil. Siis asendas Admiral Cowanit miinijahtija Sakala.
Kuressaare linnavalitsuse kultuurinõunik ja merepäevade korraldamisega tegev Heli Jalakas nentis, et tegu on väga kurva uudisega.

Lohutuseks võib pidada seda, et osa laeva meeskonnast saab siiski osaleda suvise suursündmuse avatseremoonial ja heisata ka merepäevade lipu.

Pärast eitava vastuse saamist Igor Schvedega telefonitsi vestelnud linnapea Urve Tiiduse sõnul on teoreetiline võimalus, et Admiral Cowan tuleb Roomassaarde enne merepäevi. Tiidus toonitas siiski, et tegu on väga teoreetilise võimalusega.

Kapten Tõnu Noorits Kaitseväe peastaabi teavitusosakonnast ütles Oma Saarele, et kuna eelarve ressursid on piiratud, ei osale merevägi sel aastal ühelgi sõpruslinnade üritusel, mis toimub riigipühal või nädalavahetusel.
Küll aga märkis Noorits, et merevägi loodab siiralt, et nad suudavad heaks traditsiooniks saanud sõpruslinnade kodusadamate külastamist jätkata juba tuleval aastal.

Print Friendly, PDF & Email