Loode tammikus vedeles sadu tühje viinapudeleid (13)

Loode tammikus vedeles sadu tühje viinapudeleid

PAHATEGU: Loodusse pudelilasu vedamine ajas Riigimetsa Majandamise Keskuse töötajatel kopsu üle maksa ja nad ei kavatse seda niisama jätta. “Me saame ta kätte,” usub Anu Metsniit.

Riigimetsa kaitsja Anu Metsniit usub, et teisipäeval Loode tammiku parklasse mitu kilekotitäit tühjaks joodud viinapudeleid vedanud lurjus on kõva obaduse vastu pead saanud ja mõistuse kaotanud.

“See on täiesti kurioosne. Kui seni on leitud sealt igasugust sodi ja ka üksikuid tühje alkoholipudeleid, siis nüüd pole eriti kahtlust, et üks baaripidaja on mõistuse kaotanud ja oma tühja taara metsa alla vedanud,” ütles riigimetsa keskuse Saaremaa puhkeala juhataja Anu Metsniit Oma Saarele.

Tema sõnul pole Kuressaare ja Nasva vahel asuva Loode tammiku parkla ümbrus nahaalsete prügisokutajate jaoks muidugi mitte ainus paik, kus oma sodi maha kallata.
Metsniit sõnas, et ta ei jaksa neid kohti isegi mitte üles lugeda, kuid näiteks ühe viimase juhtumina meenus talle Kihelkonna vallas Odalätsi allikate juurde tassitud suur hunnik ehitusprahti.

“Meie töötaja, kes seda koristas, hakkas mingil hetkel aega võtma ja selgus, et tal kulus koristamiseks vähemalt tund ja 50 minutit,” kirjeldas Metsniit ja lisas muiates: “Olen ikka öelnud, et ühed lollid veavad prügi loodusse ja teised lollid peavad koristama.”

Maanteede äärde paigutatud prügikonteinerid on Metsniidi sõnul loomulikult prahi jaoks mõeldud, kuid seda siiski turistide või kohalike väikeste jäätmekoguste tarbeks. “Keegi ei lähe ju allikaid vaatama, koorem ehitusprahti kaasas,” nentis Metsniit. Eriti paneb teda aga imestama viimatine viinapudelite laar, sest tegemist pole ju jäätmetega, millest lahtisaamiseks peaks prügilas maksma, nagu olme- ja ehitusjäätmete äraandmisel.

“Mispärast inimesed ometi ei vii pudeleid selleks ette nähtud konteinerisse või taarapunkti, kus isegi pandimärgita pudelite eest raha vastu antakse?” küsib Metsniit. “See ei saanud olla tavaturist või mõni maainimene, sest pudelid olid kõik ühesugused, odava viina taara – kindlasti mõne baari jäägid.”

Loode tammiku hooldaja Hillar Lipp, kes teisipäeval pudelilaadungi avastas, üles pildistas ja ära koristas, ütles, et pudeleid võis olla kuni kakssada tükki, need olid valgetes kilekottides ning ühes pappkastis. Kahjuks ei leitud pudelite juurest midagi sellist, mis võiks viidata need Loode tammikusse sokutanud inimestele.

Eelmise nädala papisokutamine Kuressaares Ida-Niidu pakendikonteinerite juurde (vt OS 26.05) ja Loode tammiku pudelikoorem ärgitab Oma Saare toimetust kaasa aitama sellise reostamise ja lagastamise vähendamisele ning sokutajate leidmisele.

Kuressaare linnavalitsuse heakorra järelevalvespetsialist Heino Vipp ütles, et selline kodanikepoolne abi oleks igati tänuväärne ja ta kutsub kõiki ebaseaduslikest prügisokutamistest teada andma.
Ka Anu Metsniit soovib ajalehe kaudu koputada kõikide inimeste südametunnistusele, et sellised teod on mõistusevastased.

Print Friendly, PDF & Email