Leiduderikas maa

Leiduderikas maa

 

Saaremaa ja selle ümbrus pakub ajaloolastele jätkuvalt huvi. Päevavalgele tuleb muudkui leid leiu järel. Kui eelmisel aastal olime maailma huviorbiidis muinaslaevaga, siis lähiajal võib laiemat huvi pakkuda juba lennuk.

Ka Kaarmalt leitud mündiaarde lugu pälvis veel sel nädalal meediahuvi, sest leiuga kaasnevad uuringud ja muud protseduurid on nüüdseks lõpule jõudnud. Leidjad on kätte saanud ka oma poolemiljonilise leiutasu.

Kui Sõrve säär pakitseb meie teada eelmise suure sõja ajal sinna jäänud lõhkekehadest, siis hiljaaegu lisandus sellele üle 90 aasta vana I maailmasõja aegne arsenal. Selge see, et merre ulatuv maariba on sõjatandriks olnud iidsetest aegadest. Seda tõendab ka leitud muinaslaev.

Seega on Saaremaal kindlasti veel hulgi avastamata asju, mida maapind või meri endas peidavad. Toimetus kutsub inimesi üles seaduskuulekalt käituma, kui on millegi sellise peale juhuslikult satutud. Nii väldime pahandusi, mis võivad tulla mingi sõjamoona oskamatust näppimisest või leitud aardega omapäi talitamisest.

Print Friendly, PDF & Email