60-aastaseks saanud naiskoori Piret flirdi- ja tundeküllane juubel

60-aastaseks saanud naiskoori Piret flirdi- ja tundeküllane juubel

JUUBILAR: Peol jagus nii lilli, kinke kui ka laule ja häid sõnu. Eelkõige aga rohkesti taaskohtumiste ja esmakohtumiste emotsioone.

Jah, just nimelt flirdiküllane. Mida muud saaks öelda laupäeval Kuressaare kultuurikeskuses toimunu kohta. Naiskoori Piret kaunid ja kelmikad lauljannad olid endale juubeliks külla kutsunud portsu lillesülemite ja lembelauludega meesansambleid ning -koore.

See on suurepärane, et 60. juubelit tähistav 26-liikmeline naiskoor on naiselikult vitaalne, suurepärases häälevormis ja… väga seksikas. Nii on saare naistele kõikse kohasem!

Kultuurikeskuse saal täitus laupäeval kiiresti Pireti vilistlastest, sõpradest, kooriliikmete peredest ja linna kultuurirahvast. Õhus oli koori ootel põnevust, et millega juubilar küll üllatada võib. Ja juba nad tulidki saali reipalt lauldes. Kõik kohal, esitati tuntud lugu “Üks väike laul oli rannas maas”. Ei olnud ses neiulikku pelglikkust, saali kostis hoopis kooskäimise mõnust tekkinud ühtne ja julge laulurõõm.

Esimesed laulud lauldud, astus ette peale laulmise ka õhtut konfereerinud koorivanem Merje Lõbus. Tervitamaks kohaletulnuid ja meenutamaks koorile aluspanijaid ja tegijaid: “Piret – see on Joosep, Timo-theus, Harri, Sveta, Marika, Silvi, Silja.” Osa nimetatutest sai läita juubeliküünlad, millega mälestati ka neid armsaid kaaslasi, kes toonela teele läinud. See oli harras. 

Merje Lõbusa sissejuhatavatele luuletustele, aforismidele järgnesid laulud armastusest, igatsusest, ootamisest ja vanadest headest aegadest. Paljud laulud olid koorirahvale kindlasti tuntud, kuid mina avastasin ikka ja jälle, kui palju leide “laululaegas” endas peidab. Kirsiks tordile kuulsime koori esituses ka suvisel laulupeol lauldavat naiskooride repertuaari. Ja miks ka mitte – rõõmusõnum ju see, et ka selle suve laulupidu ei saa läbi Piretita!

Õhtusse tõid rõõmu külalised

Õhtu oodatud esimene külaline oli Saaremaa Ühendatud Meeskoor koos oma dirigendi Mari Ausmehega. Saal sai meeste lauluväge täis. Esmakordselt esitati mõned ühiskonnakriitilised iroonilised palad, mis naised siiralt naerma panid.

Et 60 ei ole tegelikult mingi vanus, sai tunnistatud järgmise külalisesineja, Saaremaa ühisgümnaasiumi meesansambli Varsakabi poolt. Gümnaasiumi noormehed laotasid oma lauludes südamed otse juubilaride käte vahele. Naiste palgeile kerkis puna ja neist said noorte poiste esinemisest ajendatuina noored ja itsitavad kooliplikad. Pireti dirigendile Ülle Reinsoole kingiti punane roos, sest just tema kirjutatud on ansamblile Jõgeva laulukonkursil eriauhinna toonud lugu.

Juubelipeo laulmisest said osa ka varem kooris laulnud daamid, kui neid kutsuti ühinema praeguse koosseisuga. Pireti endiste dirigentide Silja Tammelehe ja Marika Metsa juhatusel lauldi igihaljaid naiskooride lemmikuid “Sireli, sireli…” ja “Meelespea”.

Ja väärt juubel vääris ka ühislaulmist koos meeskooridega, ega saanud seekordki ometi laulmata jätta “Tuljakut”!
Saaremaa meestele rivaaliks olid üllatuskülalistena saabunud meesansambel Soomest ja Lihula meeskoor. Kui esimene neist on Piretil külas käinud juba kümme aastat, siis Lihula mehed tulid kosja esmakordselt. Lihula meeste laul ja õnnitlussõnum “elujõuline naiskoor on kui õitsev lilleaed” ning suur pudel šampust panid naiskoori read ülemeelikult kihama.

Oma soojad sõnad said juubilarile öeldud linnapea Urve Tiidus, Silja Tammeleht, SÜM-i endine peadirigent Tiit Köster, Eysysla, Kärla koguduse koor, kammerkoor Helin ja paljud teised. Naeratustest said pisarad ja pisaratest naeratused.

Print Friendly, PDF & Email