Torisse plaanitakse rajada kalakohvik ja -turg (2)

MTÜ Tori Kalastajate Ühing kavatseb koostöös Kuressaare linnavalitsusega taotleda Euroopa kalandusfondilt toetust, et rajada Torisse kalakohvik ja kalaturg.

Tori kalastajate ühingu juhatuse liige Tiit Kelder ütles Oma Saarele, et kalakohvik ja turulett kohalike kalurite püütud jahutatud kalaga tahetakse avada GO spaa ja spaahotelli Meri läheduses asuval kaldapealsel, mis on praegu kalastajate ühingu käes rendil.

Kelder lisas, et kalaturu avamise plaan on ühingul olnud päevakorras juba aastaid, lisaks hakatakse värsket kala müüma otse paadist. Kohvikus aga pakutakse kalaroogasid, mis on valmistatud nii Kuressaare lahest kui ka mujalt püütud kalast.

Kohvik ja kalaturg lähevad hinnanguliselt maksma 3–4 miljonit krooni ning peaksid valmima 2010. või 2011. aastal. Projekti omaosalus on 20 protsenti, mille tasumise osas soovitakse toetust Kuressaare linnalt.
Kavandatu elluviimiseks taotleb kalastajate ühing toetust Saaremaa kalanduspiirkonna arengustrateegia 2009–2013 vahenditest, mille raames jagatakse Saaremaal kokku umbes 60 miljonit krooni Euroopa kalandusfondi raha.

Projekti kaasfinantseerimiseks linnapoolse abi eraldamist arutas hiljuti ka linnavolikogu rahanduskomisjon. Kuressaare abilinnapea Kalle Koov ütles, et Kuressaare linn on huvitatud kalandusfondi rahade kaasamisest sadamapiirkonna arendamiseks.

“Kuressaare linn on huvitatud, et seal piirkonnas tegutseks kalaturg ja kalarestoran ning ehitataks välja rannapromenaad,” rääkis Koov.
Suvehooajal käib Kuressaare lahest praegu kala püüdmas 5–6 paati, põhiliselt püütakse ahvenat ja särge, haugi osakaal on oluliselt langenud.

15 liikmega Tori kalastajate ühingu liikmeskond on viimastel aastatel pidevalt vähenenud. “Vikatimees võtab mehi vähemaks ja noori tuleb vähe peale. Põhiline on aga kala vähesus,” loetles Tiit Kelder kalameeste arvukuse kokkukuivamise põhjuseid.

Print Friendly, PDF & Email