Pädaste mõisahärra tahab laiendada haaret Loonale (4)

Seni enamasti Pädaste mõisa ühe omanikuna tuntud Martin Breuer lõi kampa Kihelkonna turismiarendaja Maarika Toomeliga ja osaleb vastloodud mittetulundusühingu egiidi all Loona mõisa rendikonkursil.

Keskkonnaameti välja kuulutatud konkursil osaleb teise firmana OÜ Felsland, mille taga on Kihelkonna vallas Tammese külas Anni turismitalu pidav Rando Raik ja Kuressaare Sanatooriumi programmijuht Aadi Aadussoo.

Loona mõisa külastuskompleksi rendikonkursi avalduste laekumise tähtaeg oli 30. aprill ning mõlemad ettevõtted selle ka saatsid.
Küll aga tekitas esialgu segadust asjaolu, et MTÜ Loona pakkumise ümbrikul ei kajastunud firma andmeid. Alles nädal aega hiljem võttis MTÜ Loona keskkonnaametiga telefonitsi ühendust ja teatas, et nimetu pakkumine on nende oma.

Loona rendikonkurssi pikendab veelgi asjaolu, et keskkonnaministeerium nõuab mõlemalt pakkujalt lisaandmeid tagatise kohta. Nimelt peab rentnik kindlustama rendilepingu täitmise ja rendile antud riigivara nõuetekohase säilimise ja tagastamise vähemalt 20-protsendilise tagatisega rendile antava vara harilikust väärtusest. Loona mõisa harilikuks väärtuseks hinnatakse 7 313 719 krooni. Tagatise kohta oodatakse rentida soovijatelt andmeid 2. juuniks.

Print Friendly, PDF & Email