Orissaare abituriendid: eelmisel kevadel 0, tänavu 5 medalit (1)

Erinevalt eelmisest aastast, mil Orissaares polnud ühtegi medaliga lõpetajat, saab tänavu gümnaasiumi lõpuaktusel anda medali koguni viiele õpilasele.

“Neli kuldmedalit on suurepärane tulemus ja selle eest tuleb kiita selleaastase lennu tublisid noori,” ütles Oma Saarele Orissaare gümnaasiumi direktor Peeter Hansberg. Lisaks neljale kullale antakse Orissaares üle üks hõbemedal.

“Nad on kõigi kooliaastate jooksul üksteiselt õpitulemustes mõõtu võtnud ning sellega edasiviiva konkurentsi tekitanud,” selgitas Hansberg asjaolu, miks sel kevadel Saare maakonnas just Orissaares kõige rohkem kuldmedaleid loodetakse välja jagada.

Saare maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Raivo Peetersi arvates näitab Orissaare gümnaasiumi medalite arv ka kooli kvaliteeti. “Kuigi gümnaasiumiosa õpilaste arv ei ole Orissaares linnakoolidega võrreldes kuigi suur, näitab medalite arv, et antav haridus on kõrgetasemeline,” lisas Peeters.

Saaremaa tänavuste koolilõpetajate tarvis tellis maavalitsus kokku 10 kuld- ja 16 hõbemedalit. Sama arv medaleid jagati maakonna koolides välja ka eelmisel aastal.
Raivo Peeters ütles, et kõige rohkem medaleid – üheksa – loodab tänavu lõpetajatele anda Kuressaare gümnaasium, kes on tellinud kaks kuld- ja seitse hõbemedalit.

Maavalitsuse andmetel prognoosib Saaremaa ühisgümnaasium kolme kuld- ja nelja hõbemedalit, Leisi keskkooli õpilased peaksid saama ühe kuldmedali ja neli hõbedast.
Kuldmedaliga tunnustatakse gümnaasiumilõpetajat, kelle kõigi õppeainete kooliastmehinne on “väga hea”. Hõbemedali saamiseks võib õpilase lõputunnistusel olla viite kõrval ka kuni kaks nelja. Riigieksamite tulemused medalite andmisel arvesse ei lähe.

Print Friendly, PDF & Email