Järelevalve võttis papisokutaja vahele (13)

Järelevalve võttis papisokutaja vahele

PAPIMÄGI: Linnavalitsus kavatseb ka edaspidi kõik prügisokutajad vahele võtta ja neid karistada, kinnitab Heino Vipp, kes pidi pappkastihunniku omaniku tuvastamiseks selle kaks korda läbi sorteerima.

Kuressaare heakorra järelevalvespetsialist Heino Vipp võttis eelmisel nädalal Ida-Niitu sokutatud pappkastide omaniku väljaselgitamiseks ette kaks tundi kestnud põhjaliku uurimistöö.

Neljapäeva hommikul Ida-Niidu papi- ja paberikogumise konteinerite juures avastatud pappkastimägi oli Vipi sõnul sinna viidud alles eelmise päeva hilisõhtul, sest kolmapäeval olid konteinerid just tühjendatud.

Vipp eeldas, et tegemist oli mõne toitlustus- või majutusettevõtjaga, kes lootis nii oma kulusid veidi kokku hoida, kuid üldkasutatava konteineri ja selle ümbruse pilgeni täislaadimine võtab tavakodanikelt nende majapidamises tekkinud paberijäätmetest lahtisaamise võimaluse.
Seda enam, et ettevõtted peavad oma papijäätmed korralikult kokku pakkima ja nendest vabanemise eest maksma või need ära põletama, mitte terveid kaste lihtsalt maha kallama.

Linna prügimajanduse kordasaamise oma südameasjaks võtnud Heino Vipp otsustas, et nii seda jätta ei saa, ajas kodus tööriided selga ja sukeldus kaheks tunniks “prügikolli maailma”.
“Kaks korda sorteerisin selle hunniku läbi ja leidsin lõpuks piisavalt tõendeid – papptaara peal oli mitmel pool ühe firma ja selle hallatava majutuskoha nimi, mis ei saanud kuidagi juhuslik olla,” selgitas Vipp.

Ta võttis firmaga ühendust ja sama päeva õhtuks oli papptaara sokutaja selle minema viinud. “Koristustöö oli tehtud filigraanselt, maha jäänud ei olnud mitte ruutsentimeetrisuurust paberitükkigi,” lisas Vipp.
Järelevalvespetsialist kinnitas, et ta ei kavatse niisuguse käitumisega siiski leppida ja plaanib ettevõtjat heakorraeeskirja rikkumise eest karistada. Enne seda ta rikkuja nime ei avalikusta.

Prügimajanduse kordasaamiseks koostab linnavalitsus praegu kaardipõhist registrit, kus on kolme eri värviga tähistatult peal kõik Kuressaare prügitekitajad. Rohelisega need, kellel on olemas leping prügikäitlejaga, roosaga need, kellel on leping, kuid kes seda ei täida, ja punasega need, kellel pole lepingut.

“Selle järgi kavatsen karmilt vahele võtta need, kes ei taha oma prügist vabanemise eest maksta,” selgitas Vipp.
“Roosa ja punasega tähistatud hoovide omanikel läheb väga raskeks selgitada, kuhu nad oma prügi panevad. Usun, et saame nii Kuressaare prügimajanduse korda.”

Print Friendly, PDF & Email