Saarlased olid lühifilmikonkursil võidukad (1)

Üle-eestilisel õpilaste lühifilmikonkursil “Mina ja raha” vanema vanuserühma parimateks tunnistati Piret Metsamäe ja Kätlin Hermann Saaremaa ühisgümnaasiumist (“Mina ja raha”), juhendajaks Boris Šestakov.

Nooremas vanuseastmes (6–11-a) tulid teiseks Rait Kangur, Carolina Kaldma ja Maarit Meola Kuressaare gümnaasiumist ja Kuressaare vanalinna koolist (“Laen – abimees või vaenlane?”).

Traditsioonilise õpilaste loomingukonkursi paremate tööde autoreid ja nende juhendajaid autasustati reedel Eesti Panga Iseseisvussaalis.
Filmikonkursil osalemiseks tuli õpilastel mõelda välja lugu, joonistada see enda jaoks lahti pildireana ja salvestada kuni kolme minuti pikkuse filmiklipina. Filmi idee pidi haakuma tarbimise, säästmise, eelarve pidamise või investeerimise teemadega, näiteks “Millele kulub minu taskuraha?”, “Laen – abimees või vaenlane?”, “Kuidas ma oma rahaasju planeerin” jne.
Tähtajaks 30. aprillil laekus 120 tööd enam kui 180 autorilt.

Kõige rohkem filmiklippe, kokku 63, saabus vanemast vanuserühmast (16–19-aastased). Õpilased olid korraldajate sõnul üllatavalt palju kasutanud erinevaid tehnilisi lahendusi ja võimalusi. Konkursile esitati ka joonis- ja nukufilme.

Žüriisse kuulusid haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, finantsinspektsiooni juhatuse esimees Raul Malmstein, Eesti Panga asepresident Andres Sutt, Innovatsiooniaasta 2009 partnersuhete juht Piret Potisepp, filmiprodutsent Artur Talvik, stsenarist Peep Pedmanson ja ajakirjanik Rein Sikk.

Võidutöid saab vaadata Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrgu EENet kodulehel ning parimatest töödest koostab finantsinspektsioon sügiseks oma tarbijaveebi noortele mõeldud alamlehe.

Print Friendly, PDF & Email