Kauneim maakodu läheb müüki

Kauneim maakodu läheb müüki

JÄÄB KODUTA: Pankroti äärel omanik ei oska maja päästmiseks midagi teha.

Neljapäevaõhtuses saates “Võlast vabaks” ütles 2007. aastal kauneima maakodu tiitli võitnud Kaja Kuris-Mäerand saate lõpus, et ei tee oma Valjala vallas Turja külas asuva maakodu päästmiseks enam mitte midagi ning veedab seal aega veel niikaua, kui võimalik.

“Ma ei kahetse midagi, mis olen teinud, ja mul ei ole millestki kahju,” ütles ta saates, lisades, et võtku nad, mis võtta annab. Päris tegevusetult naine siiski ei ole – niidab muru, kastab ürdipõldu ning lubas ka mehele minna.
Eksperdid püüdsid Kaja Kuris-Mäeranda saates ka aidata, kuid töö ja lootuse kaotanud naine ei näinud selles ahvatlevat võimalust.

Naisel on kaelas peaaegu 2,3 miljoni krooni suurune võlg, kuid ta on kaotanud töö sisekujundajana ning juhuslikud sissetulekud kuus jäävad 4800 krooni piiresse. Elamiseks saabki ta raha Harjumaal üürikorteris pisikest kodupoodi pidades ning tuttavatele riideid valides ja disainides. Saatejuht Krista Lensin soovitas naisel teha pangale tutvustamiseks äriplaan, mille sisuks oleks idee, kuidas oma maja raha teenima panna.

Teha lühikese ajaga äriplaan käis aga lootuse kaotanud naisele üle jõu. Saatesse kutsuti appi ka tuntud poliitik Aivar Riisalu, kes soovitas Kajal maale elama minna ning hakata müüma enda disainimis- ja kujundamisoskusi. Riisalu soovitas kaunil naisel ka mehele minna.

Mäerand ise ütles, et sai saatest igati abi. Nii otsest kui ka kaudset.
“Kõik on saanud abi – kas siis korrastanud oma eelarvet, väljaminekuid või tundeid ja mõtteid,” arvas Mäerand, öeldes, et tema sai muuhulgas vastused seni hinge vaevanud küsimustele, miks ja kuidas ta sinna kuristikupõhja sattus.

Naise sõnul on asjal ka oma hea külg. “Nüüd ma tean näiteks, kes on minu tõeliselt lähedased inimesed,” kinnitab ta. “Ega siis vanasõna valeta, kui ütleb, et tõelist sõpra tunned hädas.”

Teise saarlasena aidati saates võlaorjusse sattunud Ilme Mihkelsoni Orissaare vallast Väike-Rahula külast, kelle õlul kohustus pangale tasuda endise soomlasest elukaaslase võlad. Eksperdid soovitasid naisele eraisiku pankrotti, mille tulemusena võib naine juba viie aasta pärast võlakoormast vabaneda.

Print Friendly, PDF & Email