Avamerepurjetajate hooaeg on alanud tormituultega (1)

Avamerepurjetajate hooaeg on alanud tormituultega

 

Saaremaa Merispordi Seltsi hooaja kaks esimest regatti on toimunud tugeva tuulega. Kui kaks nädalat tagasi otsustati vaatamata tugevale tuulele merele minna, siis laupäevast Allirahu regatti lükati viis tundi edasi.

Olgugi et laupäevasel regatil oli tuul vaiksem kui eelmisel, Heiti Rebase regatil, otsustati seekord sõit edasi lükata. Kaks nädalat tagasi lõppes tugevas tuules mereleminek teadupoolest viie jahi katkestamisega.
Hilise alguse tõttu lühendati laupäeval Allirahu regati distantse, väikese grupi jahid läbisid 15 miili ning suuremad 20.

Väiksemate jahtide arvestuses, kus võistlema läks seitse jahti, võitis Karina (kapten Margus Hiet, fotol), kes karikavõistluste esimesel etapil oli teine.
Neljast distantsile läinud suuremate jahtide grupi alustest tegi kiireima sõidu Katariina Jee (Mart Tamm), kes suutis edestada oma pearivaali Sophiat (Tiit Sarapuu). Sarnaselt Karinale tuli ka Katariina Jeele selleaastane esimene võit Allirahu regatilt, Heiti Rebase mälestusvõistlusel lõpetati kolmandana.

Järgmine kohalik regatt peetakse 20. ja 21. juunil, kui sõidetakse lühirada, mis on ühtlasi ka Kuressaare linna meistrivõistlused.
Juuni alguses osaleb Katariina Jee aga Sony Baltic Openil, mis kulgeb nädala jooksul Pärnust Klaipedasse Leedus. Ühe sadamana võõrustab purjetajaid ka Roomassaare, kuhu jõutakse 8. juunil.

Print Friendly, PDF & Email