Vastukaja: “Kasemaa: Ühendus Ruhnuga on läinud paremaks” (6)

Oma Saar, 18. mai

Olen nõus Priit Meeritsa arvamusega, et ühendus Ruhnuga on läinud halvemaks kui ühelgi varasemal aastal. Maavalitsus kiidab, et lennuühendus on tihedam, aga kordagi ei ole olnud juttu sellest, mis maksab üks lennukipilet Ruhnu ja tagasi. Ruhnu on meie oma maakonna vald, mis asub Kuressaarest vaid 70 kilomeetri kaugusel.

Paraku ei sõida seda vahet peale kohalike elanike ainult turistid. Ruhnlastel on pereliikmeid ja lähisugulasi, kes elavad Saaremaal või mandril. Täiesti ennekuulmatu on, et külastades oma laste peresid, pean ma maksma edasi-tagasi sõidu eest 700 krooni. Lapse lennukipileti eest tuleb välja käia 470 krooni. Samal ajal on täiskasvanul võimalus sama raha eest sõita Kuressaarest Tallinna ja tagasi.

Kui maavalitsuse ametnikud sõidavad Ruhnu vahet maksumaksja arvel, siis tuleb minul ja teistel ruhnlaste sugulastel need piletid kinni maksta omast taskust. Selline piletihindade kokkulepe ei ole õiglane ja praegune leping Saksa ettevõttega on sõlmitud läbimõtlematult. Tundub, et peaasi on see, kui ühe tüütu probleemi kaelast ära saaks, arvestamata tegelikku olukorda. Kas tõesti tuleb mul sõidusoodustuse saamiseks end Kuressaare elanike registrist kanda üle Ruhnu?

Ellen Kapsta

Print Friendly, PDF & Email