Rootslastel soov taastada laevaliin Saaremaaga (2)

Üleeile Kuressaares viibinud Gotlandi delegatsioon kinnitas, et pikemas perspektiivis soovivad gotlandlased taastada ajaloolise laevaliikluse Saaremaaga.

Saarte Liinide esindajana kohtumisel viibinud ettevõtte finantsjuht Villu Vatsfeldt märkis, et rootslased väga konkreetseks ei läinud, pigem oli tegemist uurimisretkega. Kui enne oli räägitud võimalusest, et liin käivitub juba sel suvel, siis nüüd ei rääkinud rootslased varasemast ajast kui aasta 2010. Küll aga võidakse sel suvel teha mõned proovireisid.

Praegu tegelevad rootslased sadama valikuga ning seejärel hakkavad vaatama laeva, millega sõita. Seni on rootslased tutvunud nii Roomassaare, Mõntu kui ka Saaremaa sadamaga. Koosolekul osalenud saarlaste arvamuse kohaselt oleks kõige loogilisem sadam Roomassaare, kuna see asub Kuressaarele kui põhisihtkohale kõige lähemal.

Kuressaares toimunud kohtumisel avaldasid Gotlandi esindajad soovi teada saada, kuidas Saaremaa pool hakkaks võimalikku liini turustama. Seda peaks nende arvates tegema kogu maakond, kuna rootslaste plaan on käivitada ikkagi laevaliin Gotland–Saaremaa, mitte Gotland–Kuressaare.
Kohtumisel lepiti kokku, et Saaremaa poolt jäävad asja koordineerima Saare maavalitsus ja Kuressaare linnavalitsus. Projekti eestvedajaks jääb esimeses staadiumis Gotland, kes uurib ka võimalusi liini rahastamiseks Rootsi riigi abil.

Rootslased kinnitasid, et nende eesmärgid on pikaajalised ja laevaliin tahetakse käivitada ka juhul, kui regulaarne laevaühendus 2010. aastal mingitel põhjustel veel ei käivitu. Eesmärgiks on taastada ajalooline mereline suhtlemine Läänemere saarte vahel.

Print Friendly, PDF & Email