Helsingis saari tutvustamas

Helsingis saari tutvustamas

LÄKS KORDA: Kokkuvõttes jäid osalejad, kellega sel teemal mõtteid vahetasime, üritusega igati rahule.

Suvine Eesti turismihooaeg sai avalöögi 8.–9. mail Helsingis toimunul üritusel “Viro kutsuu kylään” (Eesti kutsub külla).

Esindatud olid meie spaahotellid, väike-ettevõtjatest reisibürood ja turismitalud ning turismifirmasid ühendavad katusorganisatsioonid SA Saaremaa Turism ja MTÜ Saarte Turismiarenduskeskus.
Kommertstelgis olid lisaks väljas SA Saaremaa Turism liikmed Arensburg Reisid, Jurna Turismitalu ja Grand Rose SPA Hotell ning Georg Ots Spa Hotell.

Ürituse eesmärk oli Eestit soomlastele taas meelde tuletada ja tutvustada kõike seda, mis meil uut. Eriteemana püüti sel aastal keskenduda Eestis toimuvatele kultuurisündmustele, st kõikvõimalikele festivalidele, kontsertidele jne.

Suures telgis, kus saadaval üldteave, jagasime sõbralikult pinda hiidlastega. Väiksemates telkides võis osta igasugust Eesti käsitööd ja toidupoolist, spaapakette jm.

Olime tõeliselt elevil, sest juba reedel oli meie vastu piisavalt suur huvi. Pidasime isekeskis plaani, mis veel laupäeval saab, kui inimestel vaba päev. Kahjuks laupäeval midagi oluliselt paremat siiski ei saanud.
Meie suurejoonelised lootused rikkus ilm. See on midagi sellist, mille vastu ei saa isegi parima organiseerimisega. Juba hommikust alates hakkas sadama, puhus kõle tuul ja hommikusöögilauas käis arutelu, et kas on üldse mõtet sinna seisma minna.

Üllatav oli aga, kui palju siiski viletsale ilmale vaatamata jätkus huvilisi ka laupäeval. Tuldi ilma trotsides, soojad vammused seljas ja vihmavarjud pea kohal.

Kuna jagasime pinda koos Hiiumaaga, oli hea võrrelda kahe saare tuntust. Saaremaal olid väga paljud käinud ja enamik ka väga hea vastuvõtu osaliseks saanud. Paljud arvasid, et tulevad kindlasti tagasi. Hiiumaa tuntus nii suur ei olnud, küll oli suur aga huvi nende vastu.

Päris paljudele suutis reibas ja rõõmsameelne Hiiumaa esindaja “maha müüa” mõtte tulla külastama mõlemat saart ja mitte piirduda järgmisel korral vaid Saaremaaga.

Üha enam on huvilisi, kes tahavad majutust maal mõnes toredas talus ja ette võtta midagi põnevat. See sunnib meie ettevõtjaid oma toodet korralikult läbi mõtlema ning pakkuma alternatiivseid tegevusi.
Esindatud olid Helsingis kõik Eesti piirkonnad. Lisaks oli seal suur lava, kus toimus järjepidev kultuuriprogramm, mille eestvedaja ja teadustaja oli Mart Sander.

Esinejatena oli suurele lavale toodud tõeliselt esinduslik seltskond. Ürituse avas Eesti majandusminister Juhan Parts. Muusikat ja tantsu oli igale maitsele – rahvalikust popini. Esinejate hulgas nii Jassi Zahharov kui ka Dave Benton, Vaiko Eplik, Viljandi kultuuriakadeemia pärimusmuusika ansambel ning paljud teised.

Inge Raie, SA Saaremaa Turism

Print Friendly, PDF & Email