Vastukaja: “Kasemaa: ühendus Ruhnuga on läinud paremaks”

Oma Saar, 16. mai

Maavanema jutt on jama. Minu arust ei ole transpordiühendus Ruhnu ja muu maailma vahel läinud mitte paremaks, vaid me oleme täna tagasi aastas 1989, mil ühendust pidas Vene helikopter.

20 aastaga on muutunud vaid niipalju, et toona oli kõik riigi oma, nüüd nuumatakse Ruhnu lennuliini abil Saksa ettevõtjat.
Kus on maavanemad olnud kõik need aastad ja miks ei ole siiamaani korralikku laeva valmis ehitatud? Nüüd, kus jama käes, räägitakse laeva ehitamise vajadusest…

Samal ajal sõltub aga väga paljude Ruhnu elanike sissetulek turistidest. Nemad lennukiga saarele ei tule ja ega mahukski.
Nimetaks Ruhnu liikluse ümber toimuvat tühjendusmüügiks, kus Eesti riigil paistab olevat ükstapuha, mis seal saarel toimub või kuidas ruhnlased hakkama saavad. Parim vahend saar püsielanikest tühjaks teha ongi sissetulekuallikate kaotamine ja sellega on ka tegeletud.

Iga Ruhnu püsielanik, kes kodu maha müüb, on tõeline kaotus, mida ei korva suviti saarel käivad inimesed, isegi siis, kui nad on Ruhnu elanikeregistris ja maksavad siia makse.
Tõelised Ruhnu majandus ja sissetulek on ikka kohapeal ettevõtlusega tegelevad inimesed, kellelt korraliku transpordiühenduse puudumine aga tooli täiesti alt tõmbab.

Priit Meerits
Ruhnu turismiettevõtja

Vitaljok
internetikommentaar
Turism, kui majandusharu on tänapäeval maailmas tõepoolest väga tähtsal kohal ja paljudele inimestele sissetulekuallikaks.
Kas aga Ruhnus turismi arendamine maksumaksja kulul on mõttekas, on iseasi. Kui riik doteerib nii lennu- kui laevareise, siis ikka selleks, et kohalikul rahval oleks mõistliku hinnaga võimalus koju ja sealt välja pääseda. Maksumaksja ei pea kinni maksma kellegi eraäri, kõigil on raske.

Ruhnu majutuskohtade omanikud, saage ükskord omavahel kokku ja leidke võimalus laeva rentimiseks ja vedage turiste ise. Siis oleks teil võimalus piisavalt suures koguses külalisi saarele tuua ja ära viia. Pealegi saaksid kõik majutusasutused kliente ja te õpiksite omavahel paremini suhtlema. Mõelge sellele ja ärge sõimake maavanemat.

Print Friendly, PDF & Email