Orissaare vald astus sõtta hulkurkassidega (13)

Orissaare vald astus sõtta hulkurkassidega

ORISSAARE KASS: Võidakse kinni püüda.

Orissaare vallavalitsus asus lahendama hulkurkasside probleemi, kutsudes valla kodulehel loomadest teatama, et need seejärel kinni püüda.
“Kodanikud teavitavad meid hulkuvast kassist ja siis me läheme ja paneme sinna puuri üles,” selgitas Orissaare vallavanem Raimu Aardam. Kassid viiakse Maasi lauta, kus neid hoitakse kaks nädalat ja kui keegi neist huvitatud pole, pannakse magama.

Vallavalitsuse andmetel on hetkel kinni püütud seitse kassi – üks pikakarvaline pruuni-kollase- ja hallikirju, üks must valge kurgualusega ning viis hallikirjut. Kasse saab näha Maasi laudas.

Aardami sõnul on vähetõenäoline, et kinni püütakse kodukass, sest kohale minnakse ju kodanike palvel. Aardami sõnul on kõik hoiul olevad kassid toidetud ja kontrollitud ning mingeid eksimusi olla ei tohiks. Siiski pöördus Eesti loomakaitse selts valla poole kirjaga, küsides, kas kõik on ikka seaduslik. Vallavanema sõnul ei tohiks aga probleeme olla, kuna nii kasside püüdmiseks tehtud puurid kui ka neile loodud tingimused on kooskõlastatud loomakaitsjate ja ka veterinaararstidega.

Märtsis pöördusid Orissaare elanikud abipalvega vallavalitsuse poole, et leitaks lahendus hulkuvate kasside probleemile.
Probleemiks on just isased kassid, kes lasevad kõik kohad täis. Inimeste sõnul on ilupõõsad alt pruunid, trepikojad haisevad ja kortermajade esimese korruse elanikud kurdavad, et kassid tulevad rõdule ja teevad seal ka pahandust.

Esialgu plaanib vald hulkuvaid kasse püüda kuni 1. juunini. Kasside kohta saab infot Orissaare valla kodulehelt.

Print Friendly, PDF & Email