Piimatootjad jäävad oma liistude juurde

Ehkki piimatootmises on käes väga rasked ajad ja kogu tootmine on viidud täielikule säästurežiimile, ei plaani Saaremaa suuremad piimatootjad lihakarjale üleminekut.

Kõljala POÜ juht Tõnu Post ütles, et tema juhitav ühistu ei kavatse lihakarjale üle minna, sest senised investeeirngud on tehtud piimatootmisest lähtudes.

“See ei oleks meie jaoks õige valik, oleme spetsialiseerunud piimatootmisele ja veiseliha hind on olnud veel suuremas kõikumise kui piima hind,” kinnitas ka Mereranna ühistu juht Urmas Lehtsalu
Kärla põllumajandusühistu esimees Ülar Tänak sõnas, et ajad on tõesti rasked. “Minu andmetel makstakse nüüd otsetoetused piimatootjatele ikka välja, maikuu viimasel nädalal vist,” oli 2008. a aasta põllumehel Tänakul ka väike positiivne sõnum.

“Aga tegelikult on asi piimatootmises ikka karm küll,” lisas ta, märkides, et piima kokkuostuhind on nii madal, et neil, kes on piimakarjandusse investeerinud, on ikka päris raske.
Tänaku sõnul on rohumaade uuendamine tänavu viidud minimaalseks. “Sel aastal tegime vaid 30 hektari ringis, järgmise aasta plaan oleks 200 hektarit,” rääkis Kärla PÜ esimees. “Kuidas see aga õnnestub, on omaette küsimus.”

“Hoiame niipalju kui võimalik kulusid kokku,” ütles Tänak. “Kõik, mis võimalik, on kärbitud, kahjuks on tulnud ka kümneprotsendiline palgakärbe teha.”

Toivo Vaik, Ain Lember

Print Friendly, PDF & Email