Nutikad loodusuurijad tõid tipptulemuse

Nutikad loodusuurijad tõid tipptulemuse

 

Nii head uudist kui koolilaste tänavuse keskkonnaalaste uurimistööde konkursi tulemused pole saarele enam ammu jõudnud. See annab põhjust suisa uue väljendi juurutamiseks – seitsmikvõit! Just sellise sõnaga võib iseloomustada meie maakonna põhikooliõpilaste konkursitulemusi. Igavesti tublid olid ka gümnaasiumiõpilased, kes võitsid nii kolmanda kui ka seitsmenda koha.

Mis on noorte sellise edu põhjuseks? Kas see, et loodusteadus on õpilaste hulgas popp või on meie loodusõpetuse õpetajad parimad? Või see, et elame kaunis keskkonnas, kus lihtsalt ei saa looduse suhtes külmaks jääda.

Sellele uudisele mõeldes ongi kasulik endale taas kord meelde tuletada, millises unikaalses keskkonnas me elame. Seda lugu lugedes võiks igaüks endal korraks peast läbi lasta mõtte, kuidas tema Saaremaa loodusega suhtleb. Kas hoiab seda või tarbib?

Kindlasti ei jää tänased looduse- ja noorteuudised meil viimaseks. Gümnaasiumitüdrukud Annika Soom ja Signe Toom esindavad Eestit Türgis toimuval rahvusvahelisel keskkonnaprojektide olümpiaadil. Hoiame kõik neile pöialt!

Print Friendly, PDF & Email