Kuressaares soovib maanduda suurim siin nähtud reisilennuk (1)

Kuressaares soovib maanduda suurim siin nähtud reisilennuk

 

Sel suvel võib Kuressaare lennujaamas maanduda 220-kohaline Boeing 757, mis on suurem kui ükski teine Saaremaal kunagi maandunud lennumasin.

“Sellist ei ole siin varem kunagi käinud, aga see ei ole ka sada protsenti kindel, et ta tuleb,” ütles Oma Saarele AS-i Kuressaare Lennujaam juhataja Mati Tang, kelle sõnul on seni suuremad Kuressaares maandunud lennukid olnud 108-kohalised Estonian Airi Boeingud.

Lennujaama juhataja rääkis, et praegu on lennu tellija küsinud lennujaamalt hinnapäringut ning lennujaam on teatanud oma valmisolekust lennuk vastu võtta. Tang kinnitas, et lennujaamal on piisavalt kogemust, et ka selline suur lennuk ära teenindada ning lennu tellija omakorda peab lennujaama maandumiseks kõlbulikuks.

Praegustele andmetel soovib 220-kohaline lennuk maanduda 150 reisijaga pardal. Asjaolu, et lennukil on maksimaalsest reisijate arvust puudu kolmandik ja tangitud on ainult väike kütusehulk, lubab kasutada Kuressaare piiratud võimalustega lennurada.
Mati Tang kinnitas, et seda, mis asjaoludel tellimusreis Saaremaale tehakse, lennujaamas ei teata. “Saaremaa suuremate üritustega see reis ajaliselt kokku ei lähe,” sõnas ta.

Lisaks 220-kohalisele lennukile on Kuressaare lennujaamal sel aastal oodata veel üksikuid tellimuslende kuni 100-kohaliste lennukitega.

Print Friendly, PDF & Email