Valdade spordimälumängu võitis Kärla

Neljapäeval, 14. mail toimus Aste klubis 2009. aasta Saaremaa valdade suvemängude mälumänguvõistlus. Kohale olid tulnud 12 Saaremaa valla viieliikmelised võistkonnad. Vastavalt mängude juhendile tuli võistluse käigus vastata kahekümnele küsimusele, neist 15 olid sporditeemalised ja 5 varia küsimused.

Küsimuste koostamise raske töö võttis taaskord enda kanda spordimehenagi tuntud Saare maavalitsuse registrite ja infotehnoloogia talituse juhataja Avo Levisto. Ühele küsimusele vastamiseks oli mõtlemisaega 2 minutit.

Võistlus kujunes arvatust pingelisemaks ning pärast pooltele küsimustele vastamist ei osanud keegi veel võitjat ennustada.
Mängu lõppedes selgus, et võrdselt 20 punkti olid kogunud Kärla ja Muhu võistkonnad, napilt 19 punktiga nende järel Lümanda.

Vastavalt reglemendile tuli kohad esimesest kuni kolmandani kindlasti välja selgitada ning selleks vastasid otsustavale lisaküsimusele Kärla ja Muhu.
Esikoha vääriliseks osutus Kärla, kes esines koosseisus: Raivo Uus, Tõnu Toon, Peep Lango, Jüri Tõru ja Urmo Talistu. Muhu, kus mängisid Ain Saaremäel, Kalev Kütt, Rein Saksakulm, Ivo Maripuu ning Raimond Nau, oli teine.

Lümanda koosseisus Urve Vakker, Priit Penu, Tõnis Suurna, Riho Niit ja Kristjan Part kolmas. 2008. aasta võitjal, Kaarma vallal tuli seekord leppida tagasihoidlikuma, 7. kohaga.
17. Saaremaa valdade suvemängud aga jätkuvad. 23. mail toimuvad meeste võrkpalli alagrupiturniirid; 24. mail võistlevad jalgpallurid. Oma järge on ootamas veel ka kergejõustik ning petank.

Print Friendly, PDF & Email