SÜG on Eesti kolmas kergejõustikukool

Teisipäeval Rakveres toimunud Eesti Koolispordi Liidu kergejõustikuvõistlustel said mõlemad Kuressaare gümnaasiumid omas liigas medali. I liigas oli SÜG kolmas ning II liigas KG teine.

Ühisgümnaasiumi eest näitas parimaid tulemusi Linda Treiel, kes oli 10.–12. klasside arvestuses esimene nii kuulitõukes (12.82) kui kettaheites (32.99). Kaili Adamson oli tüdrukute 100 m jooksus kolmas (13,41) ja kaugushüppes teine (5.05).

Sama vanuseklassi poistest tõi SÜG-le esikolmiku punkte Sander Sooäär, kes oli 100 m jooksus teine (11,58). Väike-Rootsi teatejooksu lõpetas SÜG samuti teisena. Hea esinemise tagasid ka kõik teised võistlejad, kes tõid koolile stabiilselt punkte. SÜGi ees olid I liigas Tallinna Saksa gümnaasium ja võitis Rakvere reaalgümnaasium.

II liiga arvestuses hõbemedali saanud KG-le tõi 6.–7. klasside arvestuses poiste 800 m jooksus esikoha Priit Aavik (2.26,7), kes oli edukas ka palliviskes, saavutades seal kolmanda koha (67.50). Tüdrukute sama vanusegrupi palliviskes oli kolmas Janet Lõbus (47.00). 600 m jooksus tõi esikoha Liis Lepik ajaga 1.55,71.

8.–9. klasside arvestuses oli KG-st edukaim Susanna Toplaan, kes võitis tüdrukute 800 m jooksu ajaga 2.43,65. Ott Ramst sai teise koha nii 100 m jooksus (11,86) kui ka kõrgushüppes (1.70).
Gümnaasiumiastmes sai KG koguni üheksa esikolmikukohta. Mart Kolk oli esimene poiste kuulitõukes (12.35), samal alal oli kolmas Villu Vahter (11.76).

Vahter võidutses siiski kettaheites, kus tulemuseks mõõdeti 40.77. Kaugushüppes oli kolmas Gert Varik (5.83) ning kõrgushüppes teine Karli Saar (1.80). Pikas jooksus tõi esikoha KG-le Viljar Uljas, kes läbis 1500 m ajaga 4.27,71.

Tüdrukute gümnaasiumiastme võistlustel oli saarlastest parim Mari Truumees, kes 100 m jooksus oli ajaga 13,55 kolmas ning kaugushüppes 4.66-ga samuti kolmas. Kõrgushüppes tõi kolmanda koha punktid Meeri Lonn tulemusega 1.40.

EKSL-i kergejõustiku II liiga võitis Kuusalu keskkool, teine oli Kuressaare gümnaasium ning kolmas Paide ühisgümnaasium.