Laserisse naasnud Kruusmägi võidukas

VANA KALA: Sellel kaks aastat tagasi tehtud pildil seilab Kaarel Kruusmägi Laser Radialil, milles talle tollal Eestis vastast ei leidunud. Loodetavasti jätkab mees sealt kus lõpetas.

Pärnu Kevadregatil oma hooaja esimese stardi teinud Kaarel Kruusmägi tunnistas, et konkurentide võitmine pika puuga näitab, et Laser klass sobib talle kõige paremini.

“Täitsa hästi läks,” ütles Oma Saarele Kruusmägi, märkides, et keerutav tuul tegi ilmaolud keeruliseks. Hooaja esimesel regatil suutis ta Laser Radialil sõites võita kaheksast sõidust kuues, olla ühes neljas ning kokkuvõttes võita Jaan Akermanni (Pärnu JK) ja Sten-Mark Bachmanni (ROPK). Mahaarvamisele läks Saaremaa Merispordi Seltsi eest sõitval Kruusmägil üks valestardiga teenitud 18. koht.

“See on mulle kõige parem,” tunnistas vahepeal aastakese 470-l sõitnud Kruusmägi, pidades silmas Laser klassi sobivust, märkides, et sõidab sel hooajal nii Laser Radialil kui ka olümpiaklassiks oleval Laser Standardil. Neid kahte eristab vaid purje suurus. “Neid (paadiklasse – toim) saab vaheldumisi sõita,” märkis Kruusmägi.
Kruusmägi plaanidesse mahub sel aastal ka Saarte mängude võitjatiitli kaitsmine Laser Radial klassis.

Kolk võitis sõidu

Eduka sõidu tegi Laser Radialil ka teine Saarte mängudele sõitja. Tüdrukute arvestuses võitis Liina Kolk, kes edestas sel hooajal esmakordselt Laser Radialil sõitvat Anna Pohlakut (Tallinna JK). Teadupoolest võidutses Pohlak alles kuu aega tagasi Zoom8 klassi Euroopa meistrivõistlustel.

Kolk võttis ka ühe sõiduvõidu, huvitaval kombel oli see sõit, kus Kruusmägi valestardi tõttu viimase koha punktid kirja sai. Liina Kolk oli lisaks ühes sõidus kolmas, neljas sõidus 6. ning ühes 11. Mahaarvamisele läks teise sõidu 12. koht. Tütarlapse treener Kristiina Klaos jäi Liina sõiduga rahule.
Esimestena jäid teistes paadiklassides esikolmikust välja saarlastest sõitjad nii Optimistil kui ka Laser 4,7-l.

Optimist klassis oli parim Kristo Õunap, kelle parimaks tulemuseks oli ühes sõidus saadud teine koht. Hardo Niit oli Optimistil viies, Martin Õunap 12., Sander Puppart 17. ning Henri Lepik 22. Klaos tunnistas, et vaatamata keerulistele ilmaoludele ei saa Optimist klassi sõitjatega päris rahule jääda ning poisid olnuks võimelised paremaks.

Laser 4,7 klassis oli neljas Rimo Timm, viies Gert Poopuu ja kuues Vahur Varris, kusjuures viiendana lõpetanud Poopuu hoidis pärast esimest päeva juhtpositsiooni. Poopuu ja Varris sõidavad Laser klassis esimest aastat.