Kuressaare vapilaev väisas nädalavahetusel kodusadamat (1)

Kuressaare vapilaev väisas nädalavahetusel kodusadamat

TÖÖLEMINEK: Pärast pea ööpäevast peatust Roomassaare sadamas võttis Admiral Cowan eile hommikul taas kursi Irbeni väina, et naasta miinitõrjeoperatsioonile.

Irbeni väinas toimuval rahvusvahelisel miinitõrjeoperatsioonil MCOPLAT 09 osalev miinijahtija Admiral Cowan põikas nädalavahetusel varude täiendamiseks Roomassaare sadamasse.

Koos kaheksa riigi 13 laevaga Läti vetes miine jahtiva Admiral Cowani komandör vanemleitnant Johan Elias Seljamaa ütles Oma Saarele, et eilseks oli MCOPLAT jõudnud poole peale. Nädala jagu tööd oli seljataga ning ees veel nädal.

Möödunud nädala jooksul leiti üle 20 Esimese ja Teise maailmasõja aegset lõhkekeha, millest viis võib märkida Kuressaare vapilaeva arvele. Lisaks eestlastele osalevad ühisoperatsioonis Belgia, Taani, Leedu, Läti, Poola, Leedu, Prantsusmaa, Soome ja Saksa mereväealused.

Seljamaa sõnul oli Roomassaarde käik planeeritud ning selleks andis võimaluse 24-tunnine hingetõmbepaus, mis järgneb pärast viiepäevast töötegemist. Laupäeva pärastlõunal oma teise kodusadamasse saabunud Admiral Cowan lahkus pühapäeva hommikul kell 9. Miinitõrjeopetatsioon kestab 23. maini.

Eelmise aasta aprillis linna sünnipäevapidustustel Kuressaare vapilaevaks saanud Admiral Cowani senine suurim ülesanne oli möödunud aasta juunist kuni novembrini NATO reageerimisjõudude koosseisus teenimine.
Selle käigus külastati Prantsusmaa, Itaalia, Portugali, Hispaania, Maroko ja Kreeka sadamaid. Komandöri kinnitusel pannakse sadamasse sõites Kuressaare vapp alati auväärt kohale laeva vööri. “Ikka käiakse küsimas ja uurimas,” kinnitas vanemleitnant Seljamaa, et Kuressaaret on tutvustatud teistel mandritel.


Kutse merepäevadele

Traditsiooniks on saanud, et augustis toimuvatel Kuressaare merepäevadel külastab linna ka vapilaev. Seda traditsiooni alustas juba eelmine linna vappi kandnud alus Sulev.

Vaatamata juba aastasele vapilaeva kogemusele ei ole Admiral Cowan merepäevadel veel osalenud, kuna eelmisel aastal viibiti sel ajal NATO jõudude koosseisus Vahemerel. Suvisel üritusel asendas Admiral Cowanit miinijahtija Sakala.

Sel aastal on komandöri sõnul Kuressaare linnapealt kutse merepäevadel osalemiseks saadud ning loodetavasti saab linnarahvas Roomassaares ka vapilaeva külastada.

Print Friendly, PDF & Email