Vilsandi rannaniitusid hooldab sel aastal 800 lammast (1)

AS Saaremaa Ökoküla viib sel karjatamishooajal Vilsandi saare ja laidude hooldamiseks kohale 800 lammast ja talle, mida on poole rohkem kui möödunud aastal.

Lambakasvataja Koit Kull ütles, et sel aastal on lammaste hooldada kokku umbes 150 ha jagu karjamaid, millest enamik kuulub riigile. Tulevikus plaanib ettevõte suurendada lammaste arvu Vilsandil paari tuhande lambani.

Kull kinnitas, et pärandkoosluste hooldamine on kooskõlas nende Saaremaa Ökoküla maailmavaate ja kontseptsiooniga. “Meie eesmärk on mitte niisama toetust vastu võtta ja lambaid karjamaale saata, vaid meie eesmärk on tulemus – lammaste hooldatud puhtad rannakarjamaad.”

Vilsandi saarevanem Neeme Rand ütles, et lammaste karjatamine Vilsandi rannaniitudel on väga tänuväärt ettevõtmine. “Sel kevadel on juba näha, et kus eelmisel aastal lambad peal olid, on maa ikka natuke teistsuguse väljanägemisega,” rääkis Rand.

“Nad ise ütlevad, et see õige tulemus on näha võib-olla alles kolme aasta pärast.”
Neeme Rand lisas, et ka Vilsandi maaomanike huvi koostöö vastu lambakasvatusettevõttega on tõusnud. “Eelmisel aastal olid lambad ainult riigimaadel ja ühel eramaal, sel aastal on eramaid juba rohkem,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email