Miljonivargad mõisteti aastateks vanglasse (8)

Eile mõisteti Kuressaare kohtumajas vanglakaristus Ivar Meiternile (25) ja Mati Mändmaale (29), kes aastatel 2006–2008 varastasid 37 kannatanult vara kokku poolteise miljoni krooni väärtuses.

Kohus mõistis Meiternile varguste eest kahe aasta ja kaheksa kuu pikkuse vangistuse. Kuna Meitern oli aga 2007. aasta alguses vanglast tingimisi ennetähtaegselt vabastatud, mõistis kohus talle nüüd lisaks eelmise karistuse kandmata jäänud osa. Kokku tuleb mehel trellide taga veeta neli aastat ja kolm päeva.

Mändmaale mõistis kohus varguste ja politsei solvamise eest liitkaristusena kahe aasta ja kaheksa kuu pikkuse vangistuse.
Lisaks sellele tuleb mõlemal mehel tasuda menetluskulud ning hüvitada kannatanutele ligi miljoni krooni suurune kahju.

Kohtualused tunnistasid end kuritegudes süüdi, kahetsesid juhtunut kogu südamest ning palusid kannatanutelt vabandust. Meestel on õigus otsus edasi kaevata ringkonnakohtusse.
Kuriteoseeria algas 2006. aasta lõpus, kui Mändmaa tungis Kihelkonnal sisse ehitussoojakusse ja varastas 17 000 krooni väärtuses asju.

2007. aasta alguses vabanes ennetähtaegselt vanglast Meitern, kes kandis toona teist vanglakaristust. Ehkki ta oli juba alaealisena varavastaste kuritegude eest vanglas olnud ning viibis ka 2007. aastal katseajal, asus ta vaid mõni kuu hiljem koos Mändmaaga varastama.

Vanglast välja tulles soovis ta perele maja ehitada, aga kuna tal raha ei olnud, otsustaski mees kõik vajaliku kokku varastada. Kaks semu ei piirdunud ainult ehitusmaterjali ja tööriistadega, vaid varastasid kõike, mida majaehituseks vaja.

Varguses kahtlustatavana viibis Meitern 2008. aasta juunis kaks päeva vahi all. Juba järgmisel kuul murdis ta Mändjala ja Järve parklas seisnud sõidukeisse ning varastas sealt sularaha ja muid esemeid.
Mändmaa saatis veel mullu 23. juuni öösel oma mobiiltelefonilt politseikonstaabli isiklikule mobiilile solvava sisuga sõnumi. Seejärel veel helistas samale politseinikule ja sõimas teda.

Print Friendly, PDF & Email