Kasemaa: ühendus Ruhnuga on läinud paremaks (9)

Regulaarne laevaühendus Saaremaa ja Ruhnu vahel tänavu suvel tõenäoliselt ei käivitu ning laev hakkab Ruhnust vaid kord nädalas sõitma Pärnumaal asuvasse Munalaiu sadamasse.

Sellele vaatamata kinnitas Saare maavanem Toomas Kasemaa Kadi raadiole antud intervjuus, et ühendusepidamine Ruhnu saarega on varasemate aastatega võrreldes läinud paremaks.
“Kui vaadata lennuliikluse kiirust, siis on Kuressaarest ca 20 minutit lendu. Aega hindavatel inimestel on võimalik oma aega kokku hoida,” sõnas Kasemaa.

“Kes tahab laevaga minna, siis saab minna Pärnust või Munalaiust ja kuna liikuma hakkab parvlaev [Amalie], on Ruhnu võimalik minna autoga.”
Lisaks korra nädalas Munalaiu ja Ruhnu vahet sõitma hakkavale Amaliele lendab nädalas kümmekond korda saarele lennuk. Kasemaa sõnul võib graafikut sõltuvalt vajadusest muuta kas tihedamaks või hõredamaks, kuid eeldatavalt peaks Kuressaarest Ruhnu toimuma kaheksa ja Pärnust kaks reisi nädalas.

“Kokku oleks võimalik teenindada lennukiga 1800 inimest, kui arvestada 60-protsendilise täitumusega,” lausus maavanem.
Lisaks toimuvad kaubaveoks tellimusreisid laevaga Arabella, mis esimest korda sõidab Ruhnu teisipäeval.

“Nad [ruhnlased] ise on suhteliselt rahul sellega, et lennuliiklus on olemas. Mida nad arvavad laevaliikluse vähenemise kohta, ma ei oska öelda veel,” sõnas Kasemaa.

Print Friendly, PDF & Email