Saaremaa sai eile esimese soomlasest vaimuliku (2)

Saaremaa sai eile esimese soomlasest vaimuliku

ÕNNITLUSED PEAPIISKOPILT: Peapiiskop Andres Põder on rõõmus, et Saarte praostkond täienes uue diakoni võrra. Saarlastest kirikuinimestele on Lauri Lehtinen aga ammune tuttav – ta on siin käinud Eesti riigi taasiseseisvumisest saati.

Eile pühitseti Muhu Katariina kirikus ametisse diakon Lauri Lehtinen. Teenistusel osalenud Eesti evangeelse luteri kiriku peapiiskopi Andres Põderi sõnul on üsna harukordne, et välismaalane Eestis kirikutööle pühitsetakse.

Lauri Lehtinen, kes on Saaremaaga seotud olnud üheksakümnendate aastate algusest ning on siinsetes kirikutes ka jutlusi pidanud, ütles Oma Saarele, et soovis saada oma töö tegemiseks ka tunnistust.
“Kui siinse kirikuõpetaja Anti Toplaanega tuttavaks sain, olin Soome Rahumissiooni väikese piirkonna juhataja ning kuna Saaremaa otsis Soomest sõpruskogudusi, siis sattusin siia esimest korda 1992. aastal,” meenutas värske diakon.

Edasi tuli juba soov eesti keelt õppida, et saaks saarel ka jutlusi pidada.
Peapiiskop märkis, et kuna diakonil on kõik vaimuliku õigused ja kohustused, kergendab uue diakoni ametisse pühitsemine kindlasti siinse praostkonna õpetajate tööd.

“Teinekord tuleb asendada kohalikku õpetajat, kel on parajasti teised talitused, mõnikord langevad asjad kokku,” rääkis Põder, lisades, et vähem tähtis ei ole ka asjaolu, et kirikuõpetajal on vaja asendajat puhkuse ajaks.
Asjaolu, et välismaalane pühitseti kirikuametisse Saaremaal, on aga peapiiskopi sõnul üsnagi erakordne.

“Eestis on küll teeninud palju teiste maade vaimulikke, see on päris pikk ja aktiivne traditsioon, kuid harukordne on see, et teise kiriku liige pühitsetakse Eestis diakoniks. Minu teada on seda mujal Eestis kolmel-neljal korral varem juhtunud, kuid Saaremaal mitte,” tõdes peapiiskop.

Lehtinen ütles, et tema peamisteks teenimiskohtadeks Saaremaal saavad EELK Kuressaare Laurentiuse kogudus ja Püha Jakobi kogudus, kuid kui kutsutakse ja kokku lepitakse, siis ka teised kogudused.
54-aastase Lauri Lehtineni kodukogudus on Soomes Turu Maarja kogudus. Ta on abielus ning peres on neli täiskasvanud last.

Print Friendly, PDF & Email