Suve suurim ratsavõistlus toimub juba sel laupäeval

Suve suurim ratsavõistlus toimub juba sel laupäeval

JAAGUP KALLAS PILOOTAL: Eesti saarte karikavõistluste esimesel etapil Karujärvel eelmisel aastal.

Käes on kevad ja ratsasportlased on oma võistluskuued tolmust puhtaks pühkinud, et vastu minna uuele suvisele hooajale. 16.–17. mail toimub looduskauni Karujärve kaldal Eesti saarte avatud karikavõistluste esimene etapp ratsutamise takistussõidus.

Saarte karikas hobusesõpradele on võistlussari, mis taaselustati eelmisel aastal Hiiumaa ratsaspordiklubi eestvedamisel. Need võistlused on ennekõike mõeldud just kohalikele Saare- ja Hiiumaa noortele ratsutajatele, kellele on mandril võistlemas käimine liialt tülikas ja kulukas.

Pälvis suurt huvi

Kus mujal on õigem saada esimesed võistluskogemused kui mitte kodusaarel sõprade-tuttavate toetusel. Möödunudaastane kogemus näitas, et huvi võistluse vastu oli erakordselt suur ning meie eesmärk sai mitmekordselt täidetud.

Ligi 90 protsendil Saarte karikasarjas osalenutele olidki need ratsavõistlused ainsad võistlused kogu suvise hooaja jooksul, kus jaksati või julgeti osaleda. Kiitus kõikidele tublidele võistlejatele.

Sel aastal koosneb sari neljast eeletapist ja finaalist. Kaks esimest eeletappi leiavad aset Saaremaal: 16.–17. mail Karujärvel ja 6. juunil Kõrusel. Kaks järgmist toimuvad aga 4. juulil ja 18. juulil Hiiumaal.

Finaaletapp on planeeritud samuti naabersaarele seal 8.–9. augustil toimuvate Ratsupäevade raames. Kõikidel etappidel jagatakse punkte paremusjärjestuse alusel, sarja lõpuks saab esikoha suurima punktisumma kogunud ratsanik.

Suve suurim võistlus

Avaetapist tõotab tulla Saaremaa selle suve suurim ja kõrgetasemelisem ratsavõistlus. Karujärve võistlus toimus esimest korda eelmisel aastal. Kõik toimis ja võistlejad jäid korraldusega rahule.

Tänu nii positiivsele tagasisidele otsustasime seekord teha avaetapi kahepäevase, et võistlejatel oleks rohkem võimalust võistelda ja pealtvaatajatel ilusate hobustega sõbruneda.

Taas on meie võistlus ainus Saaremaal, kus kasutatakse elektroonilist ajavõtusüsteemi, mis tagab ausad tulemused, ja pikaajaliste kogemustega kohtunike, rajameistrite ja vabatahtlike abiliste brigaad.

Laupäeval, 16. mail algavad võistlused kell 11 hommikul kõige madalamate, 70-cm kõrguste takistustega sõiduga, millele järgneb 90-cm tõketega parkuur ning pärast seda ala tõstetakse takistused 110-cm kõrguseks. Kolm esimest ala on ka Saarte karikavõistluste punktiarvestusse kuuluvad. Päeva lõpetab juba tugevamatele sõitjatele mõeldud 120-cm parkuur. Iga ala kestab olenevalt osavõtjate arvust keskeltläbi kaks tundi.

Pühapäeval, 17. mail antakse avastart kell 11 ja esimeses sõidus on takistuste kõrgus 95-cm. Sellele järgneb aga väga huvitav ja atraktiivne vahepala – vesternratsutamise tünnisõit, kus hobused peavad aja peale läbima kolmest tünnist moodustatud raja. Kiirused on suured ja kurvid on järsud, tõotab tulla põnev kihutamine.

Päeva kaks viimast ala on 115-cm takistussõit ja kogu võistluse kõige kõrgemate takistustega parkuur Grand prix, kus tõkked tõstetakse 130-cm kõrguseks ja ligi 140-cm laiuseks.

Kohal koorekiht

Võistlustules on nii Saaremaa kui ka Hiiumaa ratsutajate paremik ning külalisvõistlejatena eesti noorte ratsutajate (kuni 21-a) koorekiht ja täiskasvanute paremikku kuuluvad sportlased.

Saarte karikavõistluste esimest etappi korraldavad MTÜ Saare Taluelu ja Riidu talu ning omapoolse toetusega aitavad meil seda toredat ratsaspordipidu korraldada Taluapteek, Kaali trahter ja Kaali külastuskeskus, Javicar, Kase puhkeküla, Kärla vald, Kultuurkapital, Kadi raadio ja Oma Saar.

Pealtvaatajatele on üritus tasuta. Kehakinnituse eest on ka muretsetud ning lastele pakutakse võimalust sõita Eesti hobustega. Tule kogu perega ja saa osa kõrgetasemelisest ratsaspordiüritusest!

Print Friendly, PDF & Email