Pammana poolsaare rahvas tahab mustkatet

Sadakond Soela, Pammana ja Murika küla elanikku saatis Lääne teedekeskusele pöördumise, milles soovitakse poolsaart läbiva 11 km pikkuse maanteelõigu viimist mustkatte alla.

“Olemasolev rohke savisisaldusega teekate on kuival ajal väga tolmav ja märjal ajal muutub pehmeks ja määrivaks,” kirjutasid Meiuste teeristist Metskülla viiva 11-kilomeetrise rannamaantee ääres elavad inimesed oma pöördumises.

Elanike teatel peetakse rannamaanteeks vahel ekslikult Meiuste teeristist otse Metskülla suunduvat umbes 4,5 km pikkust otseteed, mille ääres ei asu aga ühtegi küla ega majapidamist. Seevastu õige rannamaantee ääres, mis läbib Soela, Pammana ja Murika küla, asub üle 50 majapidamise, millest püsielanikega majapidamisi on ligemale 40. Kokku on piirkonnas ca 100 püsielanikku, kellele suviti lisanduvad kaugemalt külla sõitvad lapsed koos peredega (kuni 100 inimest), kes kasutavad teed just suvekuudel, mil see kõige rohkem tolmab.

Lisaks kohalikele ja suvitajatele sõidavad maanteel koolibuss ja liinibuss, mida oodates peavad inimesed möödasõitvate autode tolmu sisse hingama. Ka kauplusautost ostude tegemine toimub sageli tolmu käes. Tee ääres asuvad RMK puhkeplatsid, Soela sadam ja Tuhkana ujumisrand, kuhu jõudmiseks peavad puhkajad sõitma paksu tolmu sees. Seda teed mööda kulgeb ka rahvusvaheline tähistatud jalgrattamarsruut. Lähiajal lisandub Pammana poolsaarele teekasutajaid veelgi, sest Murikal on ehitamisel veel 20 suvilat.

Pammana elanike kiri haakub Leisi ja Mustjala valla plaanidega, kes otsivad võimalusi rannamaan-tee mustkatte alla viimiseks vajaliku puistematerjali ümberlaadimiseks Saaremaa Sadamas.

Print Friendly, PDF & Email