Juhtkiri: Haigla vajab ideesid (3)

Juhtkiri: Haigla vajab ideesid

 

Teeme uued mõttetalgud! Kuressaare haigla vajab ideesid, mida hakata peale tühjalt seisvate ruumidega. Kõigepealt on välja pakkuda saal ja endine tsiviilkaitse ladu.

Patsientidele raviteenuse osutamiseks on maja 2,7-hektarilisest pinnast kasutusel kolmandik. Lisaks muidugi koridorid, trepid ja tehnilised abiruumid. Vaatamata sellele jääb vabu ruume, mida enam ei vajata.

Kui mõni idee välja käia, siis esmalt alustaks sellest, et haiglas viibib hulk inimesi, kellel võib aeg-ajalt igav olla. Keegi neist ei saa minna linna peale meelelahutust otsima. Takistuseks on nii tervisehädad kui ka haigla sisekord.

Toimetus pakub omalt poolt välja mõtteid, mis haiglasse sobiks. Kunstigalerii näiteks, sest haiglas töötab ka tohtreid, kes maalivad. Kui haigekassal raha napib, saaks haigla toetamiseks maale müüa.

Või avaks kasiino, mille tulu läheks samuti ravivahendite hankimiseks ja patsient võib sinna ju jätta kogu haigusraha. Sobiks ka kino – lased end voodiga kohale sõidutada, vaatad filmi, endal tilguti küljes. Mõnus!

Print Friendly, PDF & Email