Haigla pakub ruume kinole, kunstigaleriile või parklale (3)

Kuressaare haigla otsib ideid, mida hakata peale endise tsiviilkaitse laoga ning tühjalt seisva saaliga. Võib-olla on inimestel selliseid toredaid ideesähvatusi või kellelgi kohe konkreetne plaan, mida sinna võiks teha, pakkus haigla juht Viktor Sarapuu.

“Ega näiteks saal suuri investeeringuid vajakski, seal on olemas kaldpinnaga põrand, mida saaks edukalt kasutada näiteks kino näitamiseks,” rääkis Sarapuu.

Tema sõnul jäi 1986. aastal valminud haigemaja uue osa koosolekuruum tühjana seisma pärast seda, kui 1994. aastal sai valmis polikliinik, kus omakorda saal olemas.

“Et polikliiniku valmimise ajaks oli saal juba amortiseerunud, siis seda remontima ei hakatud ning nii ta on siiani seisnud,” lisas haigla juht.
Kunagise tsiviilkaitse lao ruumid olid aga kunagi pooleli jäänud kirurgia- ja sünnituskirurgia osakonna ruumid. “Kui haigla vana osa 1941. aastal valmis, tuli ju kohe sõda peale ning siis, kui ajad lahedamaks läksid, ei vastanud kavandatu enam vajadustele. Valmis olid aga keldriruumid, mis kaeti lihtsalt muruga, et pilt väljastpoolt ilusam oleks,” selgitas Sarapuu.

Praegu haigutab ka neis ruumides tühjus. “Ega meil tegelikult mõistlikku mõtet pole, mis sinna teha võiks,” arutles Sarapuu. “Ehk võiks siia keldrimätta otsa ehitada kergema konstruktsiooniga kunstigalerii või keldri asemele parkla.”

Haiglal endal võimalusi ja vahendeid tühjalt ja kasutult seisvate ruumide kasulikuks tegemiseks ei ole. Raviasutuse juhtkond on aga veendunud, et igal juhul oleks parem, kui ühel suurel majal oleks rohkem kui üks kasutaja, sest ruumipuudust kui sellist haiglal ette näha ei ole.

“Meil on üldpinda 27 000 ruutmeetrit ning sellest vaid kolmandik on kasutusel raviotstarbeliselt,” märkis Sarapuu.

Juhatuse liige Alar Lõuk lisas, et saali, mille kasutusele võtuks ideid otsitakse, suurus on 127 m2 ning endise tsiviilkaitse lao suurus on 181,5 m2 pluss veel nn maapealne osa.

Sarapuu hinnangul on haiglal selles suhtes vedanud, et Nõukogude ajal ei jõutud kogu haiglat valmis ehitada – plaanis oli ehitada veel üks osa, aiandini välja.

Tegemist oli N. Liidu jaoks strateegiliselt olulise paigaga, kuhu sõja korral oleks haavatuid evakueeritud.

Print Friendly, PDF & Email