Jelena Pšenitšnaja Lümanda hoolekandetöötajaks (27)

Alates eilsest töötab Lümanda valla hoolekandetöötajana varem Salme vallas sotsiaaltööd teinud Jelena Pšenitšnaja.

Jelena Pšenitšnaja võeti Lümanda vallas tööle poole kohaga hoolekandetöötajaks, ehkki valla juhtimisstruktuuris selline ametikoht puudub ja vallavalitsuse äsjakinnitatud ametikohtade koosseis näeb ette täiskohaga sotsiaaltöötajat.

Lümanda vallasekretär Eevi Kiks ütles Oma Saarele, et Pšenitšnaja võeti esialgu tööle mitte avaliku teenistuse seaduse alusel, vaid töölepingu alusel, sest tal on sotsiaaltöö alane kõrgharidus alles omandamisel.
Praegu IRL-i Lääne-Saaremaa piirkonna arendussekretäri ametis oleva Jelena Pšenitšnaja sõnul ei soovinud ta sotsiaaltöötajaks veel hakata, kuna diplom vajab enne kaitsmist. Sotsiaalhooldaja hariduse on naine varem omandanud ametikoolis.

Kolm aastat Salme vallas sotsiaaltööd teinud Pšenitšnaja rääkis Oma Saarele, et lahkus sellest ametist 2006. aastal, kuna oli läbi põlenud ega saanud oma tööga hakkama.
“Võtsin kõike liiga südamesse, aga sotsiaaltöötaja peab oskama ennast taastada ja vältima läbipõlemist,” põhjendas Pšenitšnaja. “Olin siis noor ja rumal, maailmaparandaja, nagu ma olin,” lisas ta.

Lümanda vald on olnud sotsiaaltöötajata märtsi algusest, kui Lümanda vallavanem Tarmo Pikner vallandas päevapealt senise sotsiaaltöötaja Helle Kuke.
Vallavanem tõi põhjenduseks nõuetele mittevastava hariduse, ehkki Kukk õpib Tartu ülikooli Pärnu kolledži avatud ülikooli magistriõppes.

Print Friendly, PDF & Email