Arco Vara: nõgeste eemaldamiseks puudub leping

Kinnisvarafirma Arco Vara tunnistab, et Kuressaare Rae keskuse lillepeenra nõgestest puhastamine seisab puuduliku halduslepingu taga, mis käsitleb ainult peenra prahist puhastamist.

“Kahetsusväärselt hõlmab [haldusleping] ainult Rae keskuse kõrval asuva lillepeenra puhastamist prahist, kuid mitte haljastust,” ütles Oma Saarele Arco Vara turundus- ja kommunikatsioonijuht Urve Nõgu.

Tema sõnul on firma sõlmimas lepingut haljastusettevõttega, kes hakkab lillepeenart korras hoidma, et see igal aastaajal hoolitsetud ja ilus välja näeks. “Peenra saame korda käesoleva kuu jooksul,” sõnas Nõgu.
Kuressaare linnavalitsus saatis pühapäeval laiali pressiteate, milles viidati, et Arco Vara ei hooli oma haljasala korrastamisest.

Linnavalitsus teatas, et lillepeenar kasvatab nõgeseid ja muud umbrohtu, nii oli see korduvalt ka juba eelmisel aastal.
“Ehkki olukorrale on korduvalt tähelepanu juhtinud linna heakorra järelevalvespetsialist ning teinud kolm nädalat tagasi ka trahvihoiatuse, ei ole sellest midagi muutunud,” ütles linna infojuht Priit Pruul.

Urve Nõgu ütles, et Arco Varale ei ole laekunud ühtegi ettekirjutust ega trahvihoiatust, mida mainib pressiteates Kuressaare linna heakorra- ja haljastusspetsialist Katrin Reinhold.
Katrin Reinholdi sõnul oleks Arco Vara võinud peenra korrastamiseks linnalt abi paluda, kui ühe kümne ruutmeetri suuruse haljasala kujundamine Arco Varale finantsiliselt tõesti nii ülejõukäiv on.

Linnavalitsus loodab, et majanduse elavnedes hakkab ka Arco Varal paremini minema ja Kuressaare ei pea leppima nende korrastamata haljasaladega. “Seekord ootame kannatlikult veel nädalakese enne väärteomenetluse alustamist,” lisas linna haljastusspetsialist.

Print Friendly, PDF & Email