Keskraamatukogu kergitab viivisetasu viis korda

Saare maakonna keskraamatukogu võtab alates 1. juunist raamatuvõlglastelt iga raamatu tagastamistähtaja ületanud iga päeva eest viivist varasema 10 sendi asemel 50 senti.

Kuid enne uue viivisesumma rakendumist pakub raamatukogu võimalust 18.–30. maini tagastada viivist maksmata ükskõik kui kauaks üle tähtaja kätte jäänud raamatuid.
Keskraamatukogus on raamatute tagastamise tähtaeg 21 päeva ja soovi korral saab tähtaega pikendada.

Selleks tuleb hiljemalt tagastamiskuupäeval raamatukokku kohale tulla või helistada tel 45 20 733 (lasteosakond), 45 20 734 või 45 20 735. E-posti teel tähtaegu ei pikendata. Raamatukogu ei pikenda tagastamistähtaega raamatuil, millele on järjekord ja mida ootavad teised lugejad, ning koolis kohustuslikul kirjandusel.

Endiselt saab raamatuid viivisevabalt tagastada iga kuu viimasel kolmapäeval.
Keskraamatukogu teatel on raamatukogu sunnitud viivisetasu tõstma, kuna riigi poolt raamatute ostmiseks eraldatud summa vähenes 2009. aastal neljandiku võrra. “Seetõttu saab raamatukogu osta vähem raamatuid ja väga tähtis on, et iga ostetud raamat jõuab õigeaegselt raamatukokku tagasi ja seeläbi võimalikult paljude lugejateni,” teatas raamatukogu.

Print Friendly, PDF & Email