Internetikommentaarid toovad kohtuasja (6)

Ajalehe Meie Maa veebiküljel ilmunud solvavad kommentaarid ajendasid Saaremaalt pärit Tarmo Noota toimetuselt laimajate arvutiaadresse välja nõudma, et kohtu kaudu nende õigete isikuteni jõuda.

Tarmo Noot on Saaremaal tuntud kui mees, kes süüdistab Torgu valda haldussuutmatuses. Ta kandideeris eelmistel valimistel üksikkandidaadina Torgu volikokku ja on hiljem taotlenud vallavolikogu teovõimetuks kuulutamist.

“Vabariigi valimiskomisjon tuvastas Torgu valla volikogu otsuse ebaseaduslikkuse ja riigikohus maakonna valimiskomisjoni eksimuse,” rääkis Noot. “Et seadus kuus kuud enne korralisi valimisi erakorralisi korraldada ei võimalda, kaotas vallavolikogu tegutsemisvõimetuse tuvastamine mõtte.”

Noodi vaidluse tuules avaldas ajaleht Meie Maa tänavu märtsis uudise pealkirja all “Torgu vallavanema kohusetäitja sai ametisse ebaseaduslikult”. Sellele järgnes lehe veebis kommentaaritulv, millest nii mõnegi autor ei hoidnud Nooda ja tema tegemiste iseloomustamisel musta värvi kokku.
Noot ütles eile Oma Saarele, et sai lehe väljaandjalt Saaremaa Raadio OÜ-lt kahe kommentaatori IP- ehk arvutiaadressi, mille omanike vastu kavatseb ta esitada hagi ebaõigete andmete ümberlükkamise ja moraalse kahju hüvitamise nõudes.

“Kui just mõni enne avalikult ebaõigeid andmeid mulle sobivas vormis ümber ei lükka,” tähendas mees.
Tema sõnul selgub see, kas kohus nõustub välja nõudma IP-aadresside taga olevate inimeste tuvastamiseks vajalikke andmeid, pärast 18. maid, kui kohtunik Külli Mõlder puhkuselt naaseb.

Nooda sõnul oli halvustavaid kommentaare tegelikult rohkem ning edaspidi pole välistatud ka järgmiste autorite n-ö lettivõtmine.

Print Friendly, PDF & Email