“Inimest tuleb alati võtta inimesena” (6)

Oma Saar, 7. mai

Bussijuhina püüan olla inimene kõigi suhtes, kes kaasreisijaid ja mind inimeseks peavad. Meele teeb rõõmsaks see, et 99,99 % reisijatest mõistavad bussijuhi vastutust ja tänusõnu kuuleb sagedamini kui nurinaid. Ka minu töös ja käitumises esineb vigu ning objektiivne kriitika on alati edasiviiv jõud. Kuid faktide moonutamine ja laim ajalehes ning tagaselja kirumine päevakeskuses ei paranda midagi.

Teatan, et ma ei visanud artiklis nimetatud naisterahvast bussist välja ja ei puudutanud teda eetilistel ja hügieenilistel põhjustel. Seiskasin mootori ja keeldusin edasi sõitmast, kui ta sisenes bussi oma prügikottidega, sest ka teised inimesed tahavad sõita. Seepeale Erna Rand eemaldus.

“Solvangutest ja bussijuhi tõukest” ei olnud võimalik “vanainimesel vajuda” kõnniteele, kuna tema taga ootas bussi sisenemist Kaljo Vinn, kelle käest sain hiljem teada, et olen KGB käsilane, kommunist, fašist jne. Minu toetuseks sõna võtnud soliidse naisterahva saatis Vinn p…e. Kutsusin politsei, kes fikseeris olukorra ja rahustas räuskava inimese.

See ei olnud esimene kord, kus ma ei lubanud E. Randa bussi, sest reisijad nurisesid ja nii mõnigi läks jala kui nägi, et ta on bussis. Keda eelistada? Kas toidukotiga pereema või prügikottidega memme? Vee ja seebi kasutamisest olime temaga juba varem korduvalt vestelnud.

Vabandan südamest kõikide tolleõhtuste reisijate ees (v. a K. Vinn) ebameeldiva intsidendi ja reisi hilinemise pärast. Päikselist kevadet kõigile Inimestele!

Urmas Johanson
bussijuht

Print Friendly, PDF & Email