Üheksa galeriid ja 17 käsitööpoodi said raamatusse

Reedel esitleti Kuressaare raegaleriis trükisooja väljaannet “Galeriid ja käsitööpoed Kuressaares”. Tegemist on infobrošüüriga, mis tutvustab Saaremaa pealinna külalistele siinsete kunstigaleriide ja käsitöökaupluste asukohti.

“Me ei ole mitte ainult merelinn, vaid ka väga tõsine kunsti- ja käsitöölinn,” ütles esitlusel trükise koostaja Reet Truuväärt, lisades, et kui siiani on Kuressaaret tutvustatud rohkem vaatamisväärsuste kaudu, siis raamatukese tegemisel selgus, et üheks huviväärsuseks võiks olla ka siinne käsitöö ja kunst.

“Kuna need kaks loomingulist asja huvitavad paljusid inimesi, siis leidsime, et selline kooslus oleks väga hea,” avaldas ta. Kokku ongi trükisesse koondatud üheksa Kuressaares tegutsevat galeriid ja 17 erinevat käsitööpoodi.

Brošüüri üks kaasautor, Saaremaa maanaiste ühenduse eestvedaja ja Kuressaare linnakodaniku komisjoni esimees Laine Tarvis tundis heameelt ühe ammuse unistuse täitumise üle.

“Kui me kutsusime käsitöölised eelmisel aastal linnakodaniku komisjoni koosolekule, et nende ideid ja muresid kuulda, siis selgus seal, et kohalikud käsitöömeistrid igatsevad ammu just sellist linna kaarti, kus oleksid peal käsitööpoed,” rääkis Tarvis projekti algusloost. Et aga üksinda tundus jõudu väheks jääma, lisas Truuväärt mõtte, et kampa võiks võtta ka kunstigaleriid. “Nii me kokku saime,” konstateeris Tarvis.

Truuväärt lubas omalt poolt, et raamatuke ei jää vaid Kuressaarde (seda hakatakse levitama nendes poodides-galeriides, mis trükises esindatud on), vaid sellega minnakse kindlasti mardilaadale nii Helsingisse kui Tallinnasse ning lisaks võetakse “Galeriid ja käsitööpoed Kuressaares” kaasa ka rahvusvahelistele turismimessidele. “Tegelikult oleme me mõelnud, et miks selline käsitöö- ja kunstitegijaid tutvustav brošüür ei võiks olemas olla ka kogu Saaremaa kohta,” avaldas Truuväärt.

“Galeriid ja käsitööpoed Kuressaares” koosneb kahest osast. Ühelt poolt vaadates saab infot käsitööpoodide kohta Kuressaares, teiselt poolt aga galeriide kohta. Trükise valmimise initsiaatorid olid Laine Tarvis, Lii Pihl ja Reet Truuväärt. Väljaandja on MTÜ Kuressaare Raeühing, koostaja Reet Truuväärt, kujundaja Tallinnas elav saarlane Katre Lember, fotod on teinud Tõnu Ling ja Ülo Emmus, osa pilte on pärit ka erakogudest.

Print Friendly, PDF & Email