Ajakirjanik arvab: Ise nägavad, mis nemad tegavad… (7)

Olen ikka arvanud, et mis nüüd mina, vanaema, emade ja laste küsimustes enam sõna sekka ütlen. Sai ju oma lapsed normaalseteks inimesteks kasvatatud ja, oh imet, täitsa ilma vanemahüvitiseta! Ma ei väida, et taoline hüve noorele emale ära ei kuluks.

Aga kuulen ja imestan, kuis lugupeetud peaminister ja tema kaasparteilased just seda ülikõrget vanemahüvitist naeruväärselt raevukalt kaitsevad. Selle kasvule ei tohi mitte mingil juhul piiri panna! Kui hiljutises telesaates “Foorum” sellest taas juttu tuli, läks Jürgen Ligi endast täitsa välja.

Ma saan aru, et pisikeses Eesti riigis on tähtis iive, aga ma ei saa aru sellest, kuidas just neil eriti rikastel sünnivad andekamad ja arukamad lapsed ning riik peab just neid toetama. Sest muidu jäävat nad täitsa jänni! Minu oma tütar on eripedagoog, sünnitanud kaks last ning saanud vanemahüvitist just nimelt vastavalt pedagoogi mitte eriti kõrgele palgamäärale. Ja uskuge, täitsa andekad lapselapsed mul.

Kui mõned poliitikud on nii hirmus mures just nende kõrgepalgaliste naiste ja laste tuleviku pärast (laenud-värgid), siis miks nad ei tunne muret sellepärast, et praeguses kriisisituatsioonis on paljud emad-isad kaotanud töö sootuks. Ka nendel on laenud, lapsed koolis ja pisipõnn vankris vajab mähkmeid ja titetoitu. On see siis normaalne, et 2009. aasta riigieelarves on vanemahüvitiseks ette nähtud üle 2,2 miljardi krooni, ülejäänud peretoetusteks kokku vaid ligi 1,6 miljardit krooni.

Ma ei ole mitte ühegi poliitilise erakonna liige, olen tavaline inimene, kes, muide, lävib päris paljude inimestega. Ma ei tea mitte ühtegi, kes ei imestaks, miks reformikad nii matrossovlikult seda ülikõrget vanemahüvitist kaitsevad. On seal taga muretsemine omaenese heaolu pärast? Naised saunas rääkisid, et Ansipi tütar olevat praegu lapsepuhkusel…

Nii need kuulujutud tekivad ja mine sa siis tea, kus kivi all see õige vähk on. Reformierakonna reiting aga muudkui kahaneb. Aga nagu üks meite küla mees tavatses ikka öelda – no mis nüüd mina, eks suured saksad ise nägavad, mis nemad tegavad…

Print Friendly, PDF & Email